کد خبر 380183

شهروند برند فروشگاهی شهرداری‌های کشور می‌شود

مدیرعامل شرکت شهروند گفت: کالاهای مورد نیاز برای تهیه نذری در ماه محرم و صفر با کمترین سود نسبت به سایر کالاها در یک سبد کالایی ۲۵ اقلامی عرضه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، مسعود سریع‌القلم، مدیرعامل فروشگاه‌های شهروند در این باره توضیح داد: به مناسبت ماه محرم طرح ویژه ای را در عرضه کالا اجرا کرده ایم که بر اساس آن با توافق صورت گرفته بین شهرداری تهران و اداره کل اوقاف تهران، مجموعه شهروند در 21 امامزاده و اماکن متبرکه تهران و شهرستان های استان تهران نمایشگاهی با هدف تامین اقلام ضروری هیئات برگزار کرد که طی آن اجناس ارائه شده در قالب یک سبد 25 کالایی با کمترین سود و در بعضی کالاها بدون هیچ سودی در اختیار مردم و هیئت ها قرار گرفت.
شهروند برند فروشگاهی شهرداری های کشور

مدیر عامل شرکت شهروند با اشاره به برنامه این شرکت برای توسعه گسترده شعبات در خارج از تهران گفت: شهروند با گسترش خدمات خود در تمام شهرها این پتاسیل را دارد به برندی برای شهرداری های کل کشور تبدیل شود.

 شهرداری ها به عنوان حکومت های محلی علاوه بر مسئولیت عمران و آبادانی شهر به دولت نیز در تامین رفاه بیشتر شهروندان و بهبود سطح زندگی آن ها کمک می کنند که برای ایفای هرچه بهتر وظایف خود به ابزارهای کارآمدی نیاز دارند، فروشگاه‌های زنجیره ای یکی از همین ابزارهای مالی هستند که می توانند در جهت تحقق اهداف اقتصادی به شهرداری ها کمک کنند.

سریع القلم ادامه داد: همچنین شهرداری‌ها به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی برای توسعه اقتصاد شهری و خدمت رسانی بهتر به شهروندان نیاز به بنگاه اقتصادی دارند که علاوه بر درآمدزایی در رونق اشتغال نیز موثر باشند.

بنگاه اقتصادی که علاوه بر کسب سود، بازوی اجرایی قدرتمندی برای شهرداری ها در ایفای مسئولیت های اجتماعی خود در زمان بحران های اقتصادی و رکود است.
کالای ایرانی، اولویت شهروند

مدیرعامل شرکت شهروند با اشاره به اهمیت حمایت از کالای ایرانی و تلاش در محقق ساخت شعار سال گفت: در حال حاضر، بیش از ۹۰ درصد پوشاک عرضه شده بانوان و کودکان در فروشگاه های شهروند کالای داخلی است.

ضمن این که در بخش کیف و کفش نیز به صورت کامل از کالاهای ساخت داخل استفاده می‌شود، اتفاقی که نشان می دهد حمایت از کالای ایرانی در شهروند نه در شعار بلکه در عمل نیز محقق شده است.

او ادامه داد: مجموعه شهروند توانسته طی سال ها فعالیت درخشان خود اعتماد شهروندان را جلب کرده و به جایگاه ویژه ای در نزد مردم دست پیدا کند، در یک سال اخیر با بستن قرارداد با شرکت های مختلف ایرانی برای عرضه محصولات خود در شهروند موجب شده شهروندان به کالاهای ایرانی ارائه شده در این فروشگاه ها نیز اعتماد پیدا کرده و زمینه را برای حمایت از تولیدات داخلی در سال رونق تولید فراهم کند.

سریع القلم بر کاهش فروش اجناس خارجی تاکید کرد و افزود: فروشگاه‌های زنجیره ای شهروند در دوره جدید مدیریت خود، محصولات خارجی عرضه شده را به ۶ در صد کاهش داده و تنها اقلام خارجی در این فروشگاه‌ها ارائه شد که نمونه ایرانی آن وجود نداشته تا بار دیگر حمایت خود را از تولیدکنندگان ایرانی ثابت کند.
با کنترل قیمت کالا رضایت مردم را جلب کرده ایم

مسعود سریع القلم بیان کرد: آقای حناچی از همان ابتدای سکانداری شهرداری تهران در چند زمینه به مجموعه شهروند تاکیداتی داشتند؛ مشتری مداری، توسعه فروشگاه، رضایت مردم و مناسب بود قیمت کالا از جمله آنها است.

او ادامه داد: در حال حاضر و با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده به جرات می توانم بگویم که ما با کنترل قیمت کالا رضایت مردم را جلب کرده ایم.

وی با اشاره به اضافه شدن بیش از 200 هزار نفر به باشگاه مشتریان وفادار شهروند گفت این اتفاق نشان از رضایت و اعتماد مردم در دوره جدید فعالیت شهروند دارد.


اولین شعبه خارج از تهران

سریع‌القلم با اشاره به افتتاح دو شعبه جدید شهروند در کرج و تهران گفت: دو فروشگاه مهرشهر کرج و شمیران سنتر تهران به عنوان چهل‌ویکمین و چهل‌ودومین فروشگاه شهروند در هفته اخیر افتتاح شد، که شعبه مهرشهر کرج به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور شهردار کرج افتتاح شد.

وی ادامه داد: فروشگاه شهروند مهرشهر اولین فروشگاه خارج از استان تهران است که با مساحتی بیش از 2500 متر فضای فروشگاهی شروع به کار کرد.

همچنین فروشگاه شهروند شمیران سنتر تهران نیز با مساحت 1500 فضای فروشگاهی تمامی شاخص‌های استاندارد یک فروشگاه را دارا است. در این فروشگاه انواع کالا عرضه می شود.

سریع‌القلم در جواب سوالی مبنی بر اینکه میزان تخفیفات در فروشگاه بر چه اساس تعیین می‌شود، توضیح داد: در شرایط اقتصادی فعلی تلاش خواهیم کرد تا با اعمال حداکثر تخفیف‌ها به مردم کمک کنیم برای افتتاح این دو شعبه نیز تخفیفاتی تا 50 درصد بر روی کالاها در نظر گرفته شده، دو شعبه جدید فروشگاه شهروند از استانداردهای «آی.تی» بالا به همراه اتاق مانیتورینگ برخوردار است و همچنین صندوق‌های سیاری در این دو شعبه در نظر گرفته شده تا از ازدحام مردم در جلوی صندوق جلوگیری شود.


شیراز، دومین شعبه خارج از تهران شهروند

مدیرعامل شرکت شهروند در تشریح ادامه‌ی توسعه این فروشگاه در خارج از استان تهران، گفت: انشاالله با همکاری شهرداری شیراز در فضایی که به مساحت 4500 متر برای فروشگاه شهروند اختصاص پیدا کرده امیدواریم تا انتهای پاییز سال جاری شعبه شهروند در شیراز را به بهره‌برداری برسانیم.

 همچنین در نظر داریم در کلانشهرها و مراکز استان‌ها، فروشگاه‌های شهروند را توسعه دهیم و در این راستا کلانشهرهای مشهد، تبریز و اصفهان در دستورکار قرار دارند.


شعبه های شبانه روزی شهروند

سریع القلم با بیان اینکه دو فروشگاه بیهقی و بوستان شهروند در پونک و آرژانتین به صورت شبانه روزی خدمات ارائه می‌دهند، افزود: علت این تصمیم برای خدمت رسانی به کسانی است که به دلایل مسائلی همچون بیماری و آلودگی هوا امکان خرید در روز را ندارند.

او تصریح کرد: خریدی که در ساعات شبانه انجام می‌شود برای شهروند چندان سودآور نیست و صرفا به منظور ارائه خدمات انجام می‌شود.


فعالیت های محیط زیستی شهروند ادامه دارد

مدیرعامل فروشگاه های زنجیزه ای شهروند در توضیح فعالیت‌های محیط زیستی شهروند توضیح داد: شرکت شهروند به مناسبت 21 تیرماه در این روز بدون نایلکس اقدام به توزیع  نایلکس زیست تخریب پذیر با چاپ شعار "نه به کیسه های پلاستیکی در شهر تازه" کرد. این اقدام تا همین امروز ادامه داشته است.

وی با بیان این که احیاء محیط زیست و کمک به داشتن زمینی پاک جزء مهم ترین دغدغه‌های مجموعه شهروند است، خاطر نشان کرد: این شرکت در راستای فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمینه مضرات استفاده از کیسه های نایلونی، اقدامات مهمی انجام داده است.

مدیرعامل فروشگاه زنجیره ای شهروند با اشاره به چاپ شعار "نه به کیسه های پلاستیکی در شهر تازه" بر روی فاکتورها و نیز کیسه ها، گفت: لازم به ذکر است که فروشگاه شهروند از سال 91 تاکنون اقدام به توزیع کیسه های زیست تخریب پذیر کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر