کد خبر 378304

امضای اعلامیه همکاری میان شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، اعلام کرد به دنبال سفر پیروز حناچی، شهردار تهران به وین و شرکت در چهارمین مجمع سالیانه پلی برای شهرها، یک اعلامیه همکاری میان شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به امضاء طرفین رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در این اعلامیه با اشاره به انجام رایزنی های سازنده میان طرفین در مورد موضوعات مورد علاقه مشترک در حاشیه چهارمین مجمع سالیانه یونیدو تحت عنوان "پلی برای شهرها" در سوم سپتامبر 2019، بر روی چهار بند ذیل به عنوان مبنای همکاری ها، توافق به عمل آمد.
1. قصد طرفین برای تسهیل همکاری نزدیک بین یونیدو و شهرداری تهران، با هدف مشارکت برای رسیدن به توسعه صنعتی پایدار و جامع.
2. علاقه طرفین جهت پیگیری توسعه صنعتی پایدار و جامع در شهر تهران در چارچوب گسترده تر همکاری میان یونیدو و جمهوری اسلامی ایران از طریق همکاری مشترک و چندجانبه.
3. تمایل طرفین، و بسته به در دسترس بودن منابع، به شناسایی پروژه های مناسب و فعالیت های آموزش تخصصی و ظرفیت سازی، با هدف رسیدگی به چالش های شهری مانند مدیریت فاضلاب، آلودگی هوا، و بهره وری انرژی؛ پشتیبانی از شهرهای هوشمند، انعطاف پذیر و یکپارچه، و انرژی های تجدیدپذیر و حمل و نقل پایدار؛ و در نهایت، تسهیل در تحول پارک های صنعتی به سمت پارک های اکو-صنعتی انعطاف پذیر و کارآمد.
4. قصد طرفین برای بازنگری در پیشرفت های به دست آمده بعد از یک بازه همکاری سه ساله پس از امضاء این اعلامیه همکاری و تصمیم درخصوص هرگونه تدابیر بیشتر که بتواند برای ارتقاء همکاری ها مطلوب باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر