کد خبر 375958

تلاش برای احیای مجتمع‌های ایستگاهی/ پیگیر رفع نواقص خطوط‌۶ و ۷‌مترو بودیم

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گزارشی از عملکرد دو ساله کمیسیون متبوع خود در صحن شورای شهر ارائه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد علیخانی در جلسه علنی روز یکشنبه شورا با اشاره به عملکرد دو ساله این کمیسیون گفت: کمیسیون عمران و حمل و نقل 94 جلسه برگزار کرده و 12 جلسه مشترک نیز با سایر کمیسیون‌ها داشته است.

وی با اشاره به تکمیل صدها پروژه عمرانی در سطح شهر تهران گفت: آنهایی که می‌گویند شهر تهران تعطیل است، بخش زیادی فضاسازی می‌کنند. در این مدت پروژه‌های زیادی در حوزه عمرانی به اتمام رسیده است.

علیخانی تأکید کرد: کار شورا، کاری اجرایی نیست که برای مردم ملموس باشد. ما در شورا کار اجرایی نمی‌کنیم اما وظیفه ما سیاستگذاری است و شورا و شهرداری به نوعی مکمل هم هستند.

وی مهمترین وظیفه شورا را پیگیری لوایح و طرح‌هایی دانست که به شورا می‌آیند و نتیجه آن در اقدامات شهرداری منعکس می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به سیل فروردین ماه در برخی از شهرهای کشور گفت: لایروبی مسیل‌ها و رودهای تهران باعث شد با وجود آنکه سیل به تهران رسید، اما حادثه‌ای در پی نداشت و به نوعی این حادثه پیشگیری شد.

علیخانی با اشاره به فعالیت مجدد کارخانه آسفالت شهرداری گفت: موضوع آسفالت، یکی از گلایه‌‌های شهروندان تهرانی بود که همیشه از چاله و چوله‌های شهر انتقاد می‌کردند و خسارت بسیاری به خودروها و مردم وارد کرده بود. شهرداری دو کارخانه آسفالت داشت که تعطیل شده بود که آنها را راه‌اندازی کرد و از این محل 200 میلیارد تومان صرفه‌جویی شد زیرا پیش از این کارخانه‌ها، تعطیل و آسفالت بی‌کیفیت خریداری می‌شد.

به گفته وی، پیگیری گودهای پرخطر شهر تهران، ایمنی ساختمان‌ها، بررسی وضعیت گره‌های ترافیکی، احیای مجری ذی‌صلاح، پیگیری ساخت تونل‌ها و زیرگذرها و پیگیری ایجاد خیابان کامل در تهران، بخش دیگری از موضوعاتی بود که توسط این کمیسیون پیگیری شده است.

علیخانی، ایمن‌سازی سرویس مدارس و برنامه‌های کارشناسی برای ساماندهی 15 هزار پارک حاشیه‌ای در منطقه 2 را به عنوان دیگر موضوعاتی نام برد که از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل پیگیری ‌شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به حل بخشی از مشکلات خیابان 17 شهریور اظهار کرد: هنوز برخی از مشکلات پابرجاست که حل آنها نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. پیگیری‌ ایمن‌سازی خطوط 6 و 7 مترو که بسیاری از موارد آن رفع مشکل شده، از دیگر فعالیت‌های این کمیسیون بوده و همچنان برخی از مشکلات باقی است که پیگیر رفع آن نیز هستیم.

احیای مجتمع‌های ایستگاهی، پیگیری احیای مرکز مطالعات جامع ترافیک و تلاش برای افزایش بودجه حمل و نقل در بودجه سالیانه شهرداری، از دیگر مواردی بود که علیخانی به عنوان عملکرد کمیسیون حمل و نقل و ترافیک به آن اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر