کد خبر 370974

خودروهای جمع‌آوری پسماند فاقد معاینه فنی از دور خارج می‌شوند

معاون شهردار تهران گفت: موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان تابستان، با هماهنگی پلیس راهور و دادستانی، به‌طور کامل از پارکینگ‌ها تخلیه می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین،‌محسن پورسیدآقایی در سیزدهمین جلسه کمیته کاهش آلودگی هوا اظهارداشت: نقش معاینه فنی در کاهش آلایندگی خودروها بر نظارت و اتخاذ تصمیمات سختگیرانه بیشتر معاینه فنی خودروهای حمل زباله بسیار حائز اهمیت است و به‌زودی خودروهای پسماند که فاقد معاینه فنی هستند یا نتوانند گواهی معاینه فنی اخذ کنند از چرخه خدمات‌دهی حذف خواهند شد.

وی از نصب فیلتر دوده بر روی ۵۰ دستگاه اتوبوس دوکابین شرکت واحد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: پیگیری‌ها برای کنترل معاینه فنی خودروهای نظامی همچنان در حال انجام است اما تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است.

معاون شهردار تهران به کنترل و نظارت معاینه فنی خودروهای سنگین با هدف کاهش آلودگی هوا که از سال گذشته آغاز شده اشاره کرد و گفت: تعداد موارد بازرسی خودروهای سنگین توسط اکیپ‌های سیار معاینه فنی از ابتدای سال به سه هزار مورد رسیده است.

به گفته پورسیدآقایی نسبت مردودی‌های خودروهای سنگین، از حدود ۲۵ درصد سال گذشته به حدود ۲۱ درصد رسیده است که نشانه بهبود وضعیت این دسته از خودروها است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: تا پایان تابستان، با هماهنگی پلیس راهور و دادستانی، موتورسیکلت‌های رسوبی به‌طور کامل از پارکینگ‌ها تخلیه خواهند شد.

کمیته پیگیری برنامه‌های کاهش آلودگی هوا از سال گذشته در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران آغاز به‌کار کرده است که علاوه بر مدیران حوزه ترافیک شهرداری، نمایندگان پلیس راهور و اداره راه استان تهران هم حضور دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر