کد خبر 368407

سید حسن رسولی:

شیوه نامه اجرایی تبصره های بودجه سال ۹۸ به شورا ارسال نشده است

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: متاسفانه بعد از گذشت یک ماه هنوز آیین نامه و شیوه نامه اجرایی مورد نیاز تبصره های بودجه جهت تصویب به شورای شهر تهران ارائه نشده است.

اقتصادآنلاین- فائزه مومنی؛ سیدحسن رسولی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز با تاکید بر حسن اجرای تبصره های مصوب بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: شورای شهر تهران در تبصره 40 بودجه مصوب سال 98 تکالیفی در چهار بند برای شهرداری تهران تعریف کرده است.

وی ادامه داد:  بر این اساس شهرداری تهران مکلف بوده است در راستای اجرای بندهای 1 و 2 تبصره 40 مصوب سال 1398 نسبت به ارائه دستور العمل ها و شیوه نامه های اجرایی مورد نیاز تبصره های بودجه ظرف مدت سه ماه  و راه اندازی سامانه جامع و یکپارچه مدیریت مالی، بودجه، اجرا و حسابرسی تا پایان تیرماه 98 اقدام کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: متاسفانه بعد از گذشت یک ماه هنوز آیین نامه و شیوه نامه اجرایی مورد نیاز تبصره های بودجه جهت تصویب به شورای شهر تهران ارائه نشده است. انتظار می رود که هرچه سریعتر نسبت به ارسال این آیین نامه و شیوه نامه اقدام شود. همچنین امیدواریم سامانه جامع و یکپارچه مدیریت مالی راه اندازی که مهلت راه اندازی آن پایان تیرماه بود، هرچه سریعتر راه اندازی و در اختیار اعضای شورای شهر قرار گیرد.

رسولی همچنین گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۷، شهرداری تهران این اجازه را داشت تا سقف ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کند تا صد در صد این منابع در اجرای راهبردی کلیدی شورای پنجم؛ صرف توسعه حمل و نقل به ویژه مترو شود.

خزانه دار شورای شهر تهران گفت: با توجه به تنگناهای جدی مالی و بانکی که متوجه شهرداری تهران است، تحقق این هدف به دلیل بدهی های هنگفت شهرداری تهران کار مشکلی بود اما با زحمات زیادی تا قبل از پایان مهلت قانونی استفاده از این حکم قانونی؛ یعنی ۳۱ تیرماه سال ۹۸، عملیاتی شد.

رسولی افزود: با کمک و همراهی آقای همتی رئیس بانک مرکزی و مدیران بانکهای صنعت و معدن و تجارت با قبول عاملیت بانکی انتشار این اوراق فراهم شده است. از شهردار، معاون حمل و نقل و ترافیک برای انتشار این اوراق تشکر میکنم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری