کد خبر 364958

زهرا صدراعظم نوری:

نمی‌توانیم ادعای حفاظت و صیانت از باغات داشته باشیم اما مدام رای به غیر باغ بدهیم

عضو شورای شهر تهران نسبت به رای غیر باغ دادن شورا به باغ‌ها اعتراض کرد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ زهرا صدراعظم نوری در جریان بررسی پلاک ثبتی برای تشخیص باغ و غیر باغ آن گفت: شورای شهر تهران مرجع تشخیص باغ و‌ غیر باغ بودن است.کارشناسان طی بررسی اعلام کردند که این ملک باغ است و عکس‌های موجود نیز نشان می‌دهد که ملک باغ است.

او ادامه داد:اگر رای به غیر باغ بدهید ۳۰اصله درخت موجود در باغ قطع می‌شود؛این در حالی است که هر درخت برای خود ارزش اکولوژیک دارد و قطع کردن آن‌ها محدود کردن ریه‌های تنفسی شهر است و برای شهروندان مشکل ایجاد می‌کند.

نوری با اشاره به اثر تخریبی مصوبه برجباغ اظهار کرد:یادمان نرود که مصوبه برجباغ از سال ۸۲چه بر سر باغات تهران آورد و آن‌ها را نابود کرد.این رویه غلط نباید به هیچ عنوان ادامه پیدا کند.

در ادامه اعضای شورای شهر تهران به باغ بودن این ملک رای دادند.

همچنین باغی با ١٠٠اصله درخت متعلق به بنیاد شهید نیز مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیو ماده ٧قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران در واکنش به نظر کمیسیون شهرسازی و معماری مبنی بر غیر باغ بودن این ملک گفت: این باغ متعلق به بنیاد شهید و در ادامه یکی دیگر از باغ های بنیاد است که باید حتما حفظ شود.

او ادامه داد: همچنین معتقدم باغ‌هایی که متعلق به نهادهای عمومی هستند و درواقع متعلق به مردم‌اند باید حفظ و به مردم بازگردانده شوند.

در ادامه این ملک رای به غیر باغ بودن گرفت که نوری در واکنش به آن گفت:ما خودمان را گول میزنیم،نمی‌توانیم ادعای حفاظت و صیانت از باغات داشته باشیم و مدام رای به غیر باغ بودن بدهیم.

محسن هاشمی در واکنش به این صحبت گفت:وقتی خودمان را گول میزنیم وجدانمان آرام میگیرد!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری