{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 360141

اعضای شورای شهر شهر تهران یک فوریت لایحه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی بلوک های شهر تهران را به تصویب رساندند و پیش بینی شد این لایحه روز سه شنبه بررسی شود.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ در جلسه امروز شورای شهر تهران لایحه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی بلوک های شهر تهران به صورت یک فوریت مطرح شد. پیش از این شهردار تهران اعلام کرده بود این لایحه را به صورت دوفوریتی به شورای شهر ارائه خواهد کرد. برخی از اعضای شورای شهر نیز معتقد بودند عوارض تعیین شده نباید تعدیل شود، زیرا از سال 93 عوارض هیچ گونه تغییری نکرده بود، با این وجود این موضوع در جلسه امروز به صورت یک فوریتی مطرح شد که اعضای شورا با 16 رأی موافق و 3 رأی مخالف با این یک فوریت موافقت کردند.

عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در دفاع از یک فوریت این لایحه گفت: ما الزام به صدور پروانه داریم و باید قبل از پایان خرداد این لایحه را به شورا ارائه می کردیم تا بتوانیم در مناطق به شهروندان پاسخگو باشیم و سرعت صدور پروانه ساختمانی کاهش پیدا نکند.

در ادامه بهاره آروین عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: بر اساس قانون تعیین هر گونه عوارض شهری باید تا 15 بهمن ماه انجام شود و هیچ شورایی حق تغییر عوارض در طول سال را ندارد، بنابراین در صورت تعدیل نیروها، ملاک عمل سال 99 خواهد بود، پس بهتر است این عوارض در فراق بال بیشتری مورد بررسی قرار گیرند.

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به متن مصوبه سال گذشته شورا در خصوص تعیین عوارض گفت: در بند 3 این مصوبه پیش بینی شده بود تا پایان خرداد نسبت به تهیه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی هر یک بلوک های شهری تهران اقدام شود و این تصمیم در جهت واقعی کردن عوارض بود.

در نهایت محسن هاشمی خطاب به اعضای شورا گفت: برای آنکه شهرداری و مردم از بلاتکلیفی دربیایند، این لایحه در دو کمیسیون برنامه و بودجه و معماری و شهرسازی طی امروز و فردا بررسی شود و سه شنبه نیز در جلسه فوق العاده این لایحه به رأی گذاشته شود.

نظری با این موضوع مخالفت کرد اما الویری گفت: تأخیر در تصویب این لایحه میلیاردها خسارت در درآمدهای شهرداری ایجاد می کند، همچنین شهر در بلاتکلیفی خواهد بود، بنابراین بهتر است این جلسه برگزار شود و لایحه را تعیین تکلیف کنیم.

در پایان اعضا با 14 رأی موافق به برگزاری جلسه فوق العاده رأی دادند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری