کد خبر 355206

مدیر عامل متروی تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

ترخیص تجهیزات مترو از گمرک؛ تا هفته آینده/ به شرط تامین اعتبار خط‌۷ و۶ مترو تکمیل می‌شود

مدیرعامل متروی تهران از ترخیص ۱۵ درصد تجهیزات واگن متروی تهران تا هفته آینده خبر داد.

اقتصادآنلاین-فائره مومنی؛ علی امام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا هنوز کار مونتاژ 10قطار که تجهیزاتش سال گذشته از چین وارد و به شرکت واگن سازی تهران تحویل داده شد، به اتمام نرسیده است، گفت: 85درصد قطعات با مساعدت دولت تحویل واگن سازی تهران شد اما همیشه قطار اول باید به وسیله صادر کننده تجهیزات که در حال حاضر چین هست تایپ تست شود که این فرایند زمان‌بر است.ساخت قطارهای بعدی این میزان زمان نمی‌برد و تا آذرماه 10قطار آماده بهره‌برداری می‌شود.

او درباره تعیین تکلیف 15درصد مابقی تجهیزات اضافه کرد: شهردارتهران با وزیر اقتصاد در این مورد صحبت کرده و ایشان دستور مساعدت و همکاری داده است. پیش بینی‌مان این است که تا هفته آینده مشکل ترخیص آن‌ها حل شود.

مدیرعامل متروی تهران اظهار کرد: مناقصه انتخاب پیمانکار پایانه آزادگان«خط 3 مترو»   انجام شده و تا یک ماه دیگر پیمانکار عملیات اجرایی را آغاز می کند؛ ایستگاه اقدسیه هم  تا برج 9 تکمیل می شود. در خط 4 مترو نیز، فاز یک پارکینگ اکباتان و فاز 2 پایانه کلاهدوز تا پایان سال تکمیل می شود.

او همچنین درباره تعیین تکلیف توسعه غربی خط 4 اظهار کرد: هنوز کمیسیون ماده 5 درباره اصلاح پروانه ساخت پیمانکاری که بنا بود در ازای تکمیل خط مجتمع تجاری بسازد تصمیم گیری نکرده است، اما به احتمال زیاد تا خردادماه یک و نیم کیلومتر غرب خط 4 با دو ایستگاه ارم سبز و A4-5 افتتاح خواهد شد.

او درباره فرایند تکمیل خط 6 و 7 مترو نیز اظهار کرد: به شرط تامین اعتبار تا پایان تیرماه، ایستگاه امام حسین خط 6 مترو که ایستگاه تقاطعی با خط 2 است و بخش میانی و شمالی خط به طول 15 کیلومتر و با 6 ایستگاه به بهره‌برداری می‌رسد و بخش شرقی خط 7 نیز، بازهم به شرط تامین اعتبار تا پایان تیرماه و تا ایستگاه بسیج و میدان محمودیه به بهر‌برداری می‌رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر