کد خبر 353939

سرانجام ایمن سازی گود برج میلاد

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از برگزاری جلسه‌ای با حضور مسئولان بنیاد تعاون ناجا و شهرداری برای تعیین تکلیف گود جنب برج میلاد خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، زهرا نژادبهرام با اشاره به جلسه اخیر شورای شهر با مسئولان شهرداری و بنیاد تعاون ناجا برای پیگیری وضعیت گود کنار برج میلاد با بیان اینکه گود کنار مرکز همایش‌های برج میلاد یک ضایعه است که حدود پنج سالی می‌شود که شهر را آزار می‌دهد، اظهار کرد: عدم تعیین تکلیف این گود فضای شهر را دچار چالش کرده و خطرهای بالقوه‌ای را ایجاد کرده است.

وی با بیان این‌که از آغاز فعالیت شورای شهر پنجم پیگیری وضعیت گود رها شده در دستور کار قرار داشت و در خصوص تعیین تکلیف این گود نشست‌ها و بازدیدهای زیادی انجام گرفت، ادامه داد: زمانی که حناچی به عنوان معاون شهردار در شهرداری فعالیت می‌کرد پیگیری‌های زیادی در مورد تعیین تکلیف این گود صورت گرفت و حالا نیز حناچی به عنوان شهردار تهران مذاکرات و رایزنی‌های زیادی را انجام داده است که در نهایت هفته گذشته جلسه‌ای با حضور معاونین شهرسازی و فنی و عمرانی و همچنین نمایندگان بنیاد تعاون ناجا برگزار شد که اولین دستور جلسه آن نیز پیگیری وضعیت ایمنی گود بود.

وی افزود: در این جلسه از شرکت سازنده، نگهدارنده و پایش‌کننده که زیر نظر بنیاد تعاون ناجا فعالیت می‌کنند، درخواست کردیم که آخرین پایش گود برج میلاد را بدهند که آخرین پایش مربوط به اردیبهشت‌ماه سال جاری بود و مشخص شد که امنیت گود تا آخر سال 1399 تضمین می‌شود، اما در این گزارش عنوان شده است که بهترین راهکار ایجاد سازه در این گود است.

به گفته عضو هیات رییسه شورای شهر تهران، این گود برای ساخت یک سازه ایجاد شد، اما به دلیل عدم رعایت ارتفاع و از آنجایی که دو سوم ارتفاع برج را تحت تاثیر قرار می‌داد، مدیریت شهری این طرح را علیرغم آنکه طراحش «زها حدید» بود، نپذیرفت.

وی همچنین گفت: در بررسی‌های انجام شده شهرداری تهران تمامی استانداردها، معیار، ابعاد و غیره سازه کنار برج میلاد در قالب پاکت حجمی سازه تهیه کرده است و در جلسه روز گذشته نیز تصمیم گرفته شد که شریک ما یعنی بنیاد تعاون ناجا پیشنهادات و نظرات خود را در قالب این پاکت حجمی ارائه کند تا نهایتا مشاورین شهرداری بتوانند این پیشنهادات را مورد ارزیابی قرار داده و تا پایان بهار امسال فکری به حال این گود شود.  

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان این‌که شرکت غدیر به عنوان نماینده بنیاد تعاون ناجا در این جلسه حضور داشت و همه به اجماعی در مورد تعیین تکلیف گود مذکور رسیدیم، اظهار کرد: حتی معاونت شهرسازی شهرداری تهران اعلام آمادگی کرد که پیشنهادات بنیاد تعاون را که در قالب پاکت حجمی سازه ارائه می‌شود را بررسی و نهایی کند.

نژادبهرام با بیان این‌که امیدواریم بتوانیم در سال 1398 عملیات ساخت‌وساز در گود کنار برج میلاد را آغاز کنیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تفاهم نسبی خوبی فی‌مابین طرفین ایجاد شده است که امیدواریم به سرانجام برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر