{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 351467

معاون فضای سبز منطقه۶ در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

معاون فضای سبز منطقه ۶؛ عامل گندیدن ریشه‌های درختان ولیعصر را آب زیاد، فاضلاب و پساب بیمارستانی که در حاشیه خیابان و پای این درختان جریان دارد، عنوان می‌کند.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ شهریار غلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخی از درختان ولیعصر در عین سبزی قطع شده و یا سقوط می‌کنند به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: ورود مقدار زیاد آب در حاشیه خیابان ولیعصر که یا ناشی از فاضلاب ساختمان‌ها و پساب بیمارستانی است و یا  آب رودخانه، باعث گندیده شدن ریشه های درختان ولیعصر شده است.

او ادامه داد: با توجه به اینکه در خیابان ولیعصر به صورت 24 ساعته آب جریان دارد، درختان به خود زحمت ریشه‌دوانی نمی‌دهند و به همین خاطر ممکن است سبز و تنومند باشند اما ریشه نداشته باشند. ریشه نداشتن درخت باعث می‌شود ایستادگی بالا نداشته باشد و سقوط کند.

مدیرفضای سبز منطقه 6 اضافه کرد: بنا داریم تا جریان آب 24ساعته در خیابان ولیعصر را قطع کنیم و همچنین با همکاری شرکت آب و فاضلاب مسیر حرکت آن را تغییر دهیم تا درختان بتوانند با ریشه دوانی استحکام لازم را داشته باشند و در عین حال آلودگی‌هایی که از فاضلاب و پساب بیمارستانی جذب آن‌ها می‌شوند، باعث بیمار شدن و گندیدن شدن ریشه‌‌هایشان نشود.

 

ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    وقتی شهرداری عاجز است از آبیاری درختان !!!
    از چهار راه پارک وی به سمت میدان ونک آب مورد استفاده فاضلاب است. رنگ و بوی آب کاملا دلیل فاضلاب است . بعد این آقا میگه مسیر آب را تغییر میدیم!!!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری