کد خبر 350139

هاشمی در جمع خبرنگاران مطرح کرد

دیوان عدالت اداری تصمیم گیرنده نهایی درباره اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اختلاف دیدگاه میان معاون حمل و نقل و ترافیک، اعضای شورا و پلیس راهور در خصوص اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد، قرار شد نظرات به دیوان عدالت اداری فرستاده شود و در نهایت دیوان رای نهایی را اعلام کند.

به گزارش اقتصادآنلاین ، محسن هاشمی  در پایان سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بررسی جزئیات مصوبه آب بهای شهر تهران اظهار کرد: در این رابطه، مصوبه ای از شورای قبل وجود داشت که اجازه داده می شد به آب بها سالانه مبلغی اضافه شود.

وی با تاکید بر اینکه میزان افزایش آب بها با توجه به بازه های مصرف متفاوت است، افزود: در رابطه با بهای آب، برق و گاز بازه های مصرفی وجود دارد که براساس آن مصرف کنندگان در بازه های 15 متر مکعب بین 15 تا 30 متر مکعب و بالای 30 متر مکعب تقسیم می شوند و هرچه میزان مصرف بیشتر باشد به ازای آن به مبلغ قبل نیز افزوده می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در واقع، براساس این مصوبه افرادی که در زمره مصرف کنندگان کم قرار می گیرند آب بهایشان کم تر از 7 درصد افزایش پیدا می کند و مشترکین پرمصرف باید حدود 20 درصد بر میزان آب بهایشان افزوده شود، اما به صورت کلی بین 10 تا 15 درصد براساس آئین نامه به آب بها افزوده می شود.

هاشمی با اشاره به اینکه تهران به 12 تصفیه خانه نیازمند است، عنوان کرد: سیستم لوله گذاری تهران فرسوده شده و بین 22 تا 25 درصد هدرفت آب گزارش می شود. همچنین، سیستم اضطراری به هنگام زلزله هنوز به اتمام نرسیده و باید برای آن فکری شود. در واقع، تلاش این است تا شرکت آبفای استان تهران بتواند پروژه های خود را به اتمام برساند.

وی با بیان اینکه شورا همیشه توجه ویژه ای به مستضعفین دارد، افزود: افراد کم مصرف و ساکنان شهر تهران از میدان انقلاب تا به پایین، کم ترین میزان افزایش قیمت آب را دارند و در مناطق 1، 2 و 3 بیشترین افزایش قیمت آب اتفاق می افتد.

هاشمی با بیان اینکه تمام مصوبات شورای شهر تهران در هیئت تطبیق فرمانداری مورد بررسی قرار می گیرد و اگر مغایرتی وجود داشته باشد این موضوع به شورا اعلام خواهد شد، گفت: اگر اعتراضی نسبت به افزایش قیمت ها وجود داشته باشد و دولت اعلام مخالفت کند سازمان حمایت از مصرف کننده باید این موضوع را اعلام کند و در نهایت اگر این مخالفت به تایید رسید این شرکت موظف است میزان یارانه لازم را پرداخت کند.

وی در ادامه به لایحه دیگری که در شورا مورد بررسی قرار گرفت اشاره کرد و افزود: موضوع ساماندهی مراکز آموزشی شهرداری تهران بحث دیگری بود که امروز در صحن شورا مطرح شد. طی سال های گذشته این مراکز تعدادشان به 9 مورد رسیده و در واقع شهریه نیز دریافت می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این نکته که تعداد زیادی از رشته هایی که در این مراکز آموزش داده می شوند، در مراکز دیگر نیز ارائه می شوند، تصریح کرد: الزامی وجود ندارد که تمام رشته ها در این مراکز تدریس شود، البته با توجه به کامل نبودن اطلاعات و احتیاج به بررسی بیشتر این فرصت به وجود نیامد که کلیات لایحه به رای گذاشته شود و از دستور خارج شد.

هاشمی تاکید کرد: هم اکنون حدود 3 هزار تا 3 هزار و 800 دانشجو در این مراکز تحصیل می کنند که 58 درصد آن ها خارج از شهرداری تهران مشغول به فعالیت هستند. شهرداری تهران روی این موضوع توافق دارد که این مراکز تعدادشان به 2 تا 4 مورد تقلیل پیدا کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره سرانجام شکایت پلیس از شهرداری تهران درباره اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد توضیح داد: این موضوع در جلسه هم اندیشی یکشنبه با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک و شهردار تهران مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه در سال جدید محدوده ای به عنوان زوج و فرد وجود ندارد و همچنین اختلاف دیدگاه هایی میان معاون حمل و نقل و ترافیک، اعضای شورا و پلیس راهور در این خصوص دیده می شود، قرار شد نظرات به دیوان عدالت اداری فرستاده شود و در نهایت دیوان رای نهایی را اعلام کند. پس از نظر ما این موضوع پایان یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری