کد خبر 349615

احتمال افزایش آب بهای تهران تا ۱۵درصد

رئیس شورای شهر تهران گفت احتمال دارد بهای آب از ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

اقتصادآنلاین-فائزه مومنی ؛ محسن هاشمی در پایان صد و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز بحث مهمی در دستور کار شورای شهر تهران در ارتباط با موضوع آب تهران بود.

وی افزود: البته در جلسه قبل لایحه ای در این ارتباط مطرح شده بود و اعضای شورای شهر تهران درخواست ارائه گزارش در این حوزه را داشتند که در نهایت این گزارش در اختیار شورای شورای شهر تهران قرار گرفت و‌اقای بختیاری مدیر عامل سازمان آب و فاضلاب استان تهران گزارشی در این زمینه ارائه کردند.

رئیس شورای شهر تهران در این جلسه و پس از ارائه گزارش مدیر عامل سازمان‌ آب و فاضلاب استان تهران، اعضا سوالات خود را مطرح کردند و در نهایت کلیات لایحه اشاره شده به تصویب رسید که بر اساس تصویب اعضای شورای شهر تهران، اجازه استفاده از تبصره 3 برای تامین هزینه‌های تاسیسات و توسعه نحوه آبرسانی به شهروندان به شرکت آب و فاضلاب تهران داده شد.

وی گفت: البته این لایحه دارای یک ماده و 11 تبصره است که در جلسه بعدی به جزئیات آن و تبصره آن رسیدگی خواهد شد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا با تصویب این لایحه قیمت آب در شهر تهران افزایش پیا می‌کند یا خیر گفت: در حال حاضر نمی‌تواند قیمت قطعی اعلام کرد اما بین 10 الی 15 درصد هزینه آب در شهر تهران اضافه خواهد شد و این درآمد صرف سیستم آبرسانی زیر زمینی شهر تهران خواهد شد و البته درباره اعلام قطعی در جلسه بعدی تصمیم‌گیری خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر