کد خبر 348814

افتتاح جدید در خط ۷متروی تهران

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: با تامین منابع مالی ۸ کیلومتر از خط ۷ مترو شامل سه ایستگاه محمدیه، مولوی و بسیج تا پایان شهریور ماه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین ، علی امام گفت: بخش شرقی این خط به‌طول 8 کیلومتر از ایستگاه مهدیه تا میدان بسیج شامل 7 ایستگاه است که با تامین بودجه و منابع مالی تا پایان شهریور ماه سه ایستگاه آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

 وی با اشاره به اینکه توسعه خطوط مترو راهکار مناسبی برای استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی جهت حل مشکلات ترافیکی محسوب می‌شود، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه‌های خط 7 تاثیر به‌سزایی در کاهش بار ترافیکی و آلودگی هوا و همچنین تسهیل در تردد و رفت و آمد شهروندان کلیه مناطق به‌ویژه منطقه 12 و 14 می‌شود.

وی بیان داشت: راه‌اندازی ایستگاه‌های آهنگ، شهید محلاتی، شهدای 17 شهریور و میدان قیام در مرحله بعدی بهره‌برداری قرار دارد که با تامین منابع مالی مورد نیاز این آمادگی وجود دارد که ماهی یک ایستگاه وارد مدار بهره‌برداری شود.

امام با بیان اینکه اقدامات نازک‌کاری این سه ایستگاه در حال انجام است، تصریح کرد: با توجه به اتمام بخش ساختمانی؛ عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، نصب پله‌های برقی، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق در حال انجام است.

امام با اشاره به اینکه روش اجرای این ایستگاه‌ها کاملاً زیرزمینی بوده است،  افزود: با راه‌اندازی ایستگاه‌های محمدیه، مولوی و بسیج ساکنان و مسافران محدوده بازار تهران به تمامی خطوط مترو دسترسی خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) تاکید کرد: تلاش برای بهره‌برداری از سیستم‌های مخابراتی و ارتباطی و همچنین سیستم مکانیزه کنترل قطار و تجهیزات (سیگنالینگ) با بهترین کیفیت در اوج تحریم‌ها از فعالیت‌های شاخص ما برای راه‌اندازی ایستگاه های خط 7 مترو در فاز دوم بهره‌برداری است.

خط 7 مترو تهران به‌طول 27 کیلومتر و 22 ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان بوستان در سعادت آباد ختم می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر