{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 340152

استاندار تهران گفت: از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تا مرقد ایشان، ۲۸نقطه و کانون شناسایی شده که بعد از ۳۰سال بوی بد به مشام می‌رسد. باید بفهمیم که منشاء این بوی بد از کجاست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه (۱۵ اسفند) در جلسه شورای اداری شهرستان قرچک، بیان کرد: افرادی که در منطقه جنوب شرق استان تهران زندگی می‌کنند با مشکلاتی در خصوص آب و فاضلاب مواجه هستند و آب و فاضلاب از شمال شهر تهران به سمت جنوب شرق استان تهران در حال هدایت است که در اولین فرصت در این خصوص کارهایی زیربنایی انجام می‌شود.

استاندار تهران در خصوص پسماندهای استان گفت: روزانه حدود ۹ هزار تن پسماند در این استان تولید می‌شود که نسبت به دفع بهداشتی و استفاده از علم، تکنولوژی و تخصص در تبدیل این پسماند به استفاده مجدد که بتوانیم انرژی تجدیدپذیر را از آن استفاده کنیم هنوز نتوانسته‌ایم انجام بدهیم.

وی ادامه داد: از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تا مرقد ایشان، ۲۸ نقطه و کانون شناسایی شده است که بعد از ۳۰ سال بوی بد به مشام می‌رسد؛ مسافرانی که به آنجا سفر می‌کنند نگاه بدی به استان تهران می‌کنند؛ باید بفهمیم که منشأ این بوی بد از کجای تهران است.

محسنی بندپی تصریح کرد: مسائل زیرساختی برای استان بسیار مهم و حساس است، ۶۴ تخت بیمارستانی برای ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان قرچک خیلی نامناسب است، گرچه وضعیت شهرستان‌های دیگر استان بهتر از قرچک نیست؛ در شهرستان ملارد ۴۰۰ هزار جمعیت وجود دارد و تخت بیمارستانی اصلاً وجود ندارد.

وی ادامه داد: در شهرستان شهریار نیز ۷۰۰ هزار جمعیت وجود دارد اما ۲۰۰ تخت بیمارستانی در آن شهر است، در شهر قدس ۴۰۰ هزار جمعیت وجود دارد اما بیمارستان آن شهرستان ۱۱۰ تخت بیمارستانی دارد.

استاندار تهران گفت: سرانه تخت بیمارستانی در شهرستان‌های استان بسیار پایین است.

وی با اشاره به فضاهای آموزشی و درسی در استان تهران گفت: ۱۱۰۰ کلاس درس در شهرستان‌های استان تهران وجود دارد که ما نسبت به استانداردسازی سوخت آنها باید بیشتر تلاش کنیم و در شهرستان قرچک حدود ۲۴۶ مدرسه تخریبی و ۳۲۰ کلاس نیازمند به بازسازی وجود دارد که تمامی این کلاس‌ها شناسایی شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری