کد خبر 329074

سامانه داده‌نمای تهران پاسخ می‌دهد

تهران چند آپارتمان دارد؟/ بیش‌ترین خانه‌های تهران در کدام منطقه است؟

تهران، شهر آپارتمان‌هاست، شهری که بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد آپارتمان مسکونی دارد که ۸۷ درصد مجموع خانه‌های این شهر را دربر می‌گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، با مرور آخرین آمار و ارقام موجود در سامانه داده نمای شهرداری تهران به نشانی data.tehran.ir متوجه می‌شویم در پایتخت ایران بیش از 2میلیون و 867هزار منزل مسکونی وجود دارد که حدود 87 درصد این خانه‌ها، واحدهای آپارتمانی است.

چیزی در حدود 2 میلیون و 500 واحد آپارتمان مسکونی و بالغ بر 360هزار منزل مسکونی غیر آپارتمانی در تهران وجود دارد و جالب این که بیشتر منازل این شهر بین 51 تا 75 متر هستند، یعنی بیش از 970هزار خانه‌ که سهمی حدود ۳۵ درصد از کل فضای مسکونی پایتخت را به خود اختصاص داده است.

البته ناگفته نماند که 2هزار و 454 منزل مسکونی با مساحتی بالای 500متر نیز در تهران موجود است؛ یعنی کمتر از یک درصد کل خانه‌های شهر.

طبق آمار منتشر شده در سامانه داده نما که با تلاش سازمان فاوای شهرداری تهران، سعی در توسعه دسترسی عموم مردم به آمار و اطلاعات شهری دارد، منطقه پنج تهران دارای بیشترین منازل مسکونی در پایتخت است. این منطقه به تنهایی 10 درصد کل خانه‌های تهران را در خود جای داده است. یعنی بیش از 270 هزار واحد مسکونی آپارتمانی و نزدیک به 10هزار منزل غیر آپارتمانی دارد.

همچنین منطقه 9 با داشتن حدود 47هزار آپارتمان و 9هزار منزل مسکونی غیرآپارتمانی، کمترین تعداد منازل مسکونی این شهر را در خود جای داده است. به این معنا که کمتر از 2درصد مجموع خانه‌های تهران در این منطقه وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر