کد خبر 326174

استاندار تهران خبر داد

افزایش ٢٠درصدی بودجه استان تهران برای سال آینده

استاندار تهران از افزایش ٢٠درصدی بودجه استان تهران در سال ١٣٩٨نسبت به سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در چهارمین جلسه شورای اداری استان تهران گفت: ارائه خدمات دولت الکترونیک به منظور تحقق شفاف‌سازی در انجام کارها، سرعت‌دهی به روند خدمت‌رسانی و صرفه‌جویی در زمان انجام فعالیت‌ها است و توسعه این روند به ویژه در فرمانداری‌ها باید محقق شود.

استاندار تهران همچنین خطاب به مدیران استان با انتقاد از بی‌توجهی به مستندسازی فعالیت‌ها در دستگاه‌ها و ارائه گزارش آنها به منظور ثبت در رتبه‌بندی‌ها گفت: در برخی شاخص‌های توسعه امور اداری استان تهران با دیگر استان‌ها فاصله بسیار دارد.

وی به لایحه بودجه سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: در این برنامه دو محور بهبود معیشت مردم و زیرپوشش قرار دادن خانواده‌های کم‌درآمد پشت صفی مورد تاکید قرار گرفته است.

محسنی بندپی تاکید کرد: دولت ۱۷ هزار میلیارد تومان فقط برای اشتغال روستاییان در نظر گرفته تا فرد روستایی از محل زندگی خود خارج و گرفتار حاشیه‌نشینی شهرها نشود.

وی همچنین با بیان اینکه بودجه پیش‌بینی شده برای سال ۹۸ استان تهران تنها ۲۰ درصد نسبت به بودجه سال ۹۷ رشد داشته است، گفت: از نظر حجم بودجه، تهران در رتبه دوم استان‌ها قرار دارد اما با توجه به جمعیت و شرایط خاص این استان، میزان رشد بودجه جایگاه بالایی را برای تهران رقم نمی‌زند.

وی ادامه داد: دریافت ۶۰ هزار میلیارد تومان مالیات در بودجه ۹۸ برای این استان پیش‌بینی شده که در صورت دریافت رقمی بیش از این مبلغ، صرف طرح‌های خود استان تهران می‌شود.

وی تاکید کرد: این میزان درآمد پیش‌بینی شده برای استان معادل نیمی از کل اعتبارات این بخش کشور اعلام و تصریح کرد: باید از هر رقمی که بیش از این میزان درآمد وصول شد برای توسعه تهران و رفع کاستی‌های موجود استفاده کرد.

بندپی تاکید کرد: انتظار می‌رود مدیران به دقت مفاد سند توسعه ششم، برنامه بودجه و بودجه سنواتی را مطالعه کنند.

استاندار تهران همچنین با تشریح برخی شاخص‌های توسعه استان، میانگین نرخ با سوادی در استان تهران را ۹۹.۲ درصد خواند و در عین حال گفت: سرانه تراکم دانش آموزی در کلاس های این استان ۳۶ نفر و میانگین کشوری آن ۲۴ نفر است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی از دستاوردهای انقلاب در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی گفت: طی این مدت دشمن از هر ترفندی برای تحریم و توطئه علیه نظام اسلامی بهره گرفت اما موفق نشد که مانع پیشرفت و حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی شود.

وی ادامه داد: اکنون دشمن تحریم های اقتصادی را همراه با جنگ روانی آغاز کرده است تا ناامیدی و یاس را رقم بزند.

استاندار تهران تاکید کرد: بسیار مهم است که در این شرایط هوشیاری و آگاهی را در کنار صیانت از آرامش عمومی جامعه به سطح بالایی ارتقا داد.

محسنی بندپی اظهارداشت: طی این ۴۰ سال دستاوردهای ارزشمندی را انقلاب اسلامی در بخش های مختلف به عموم اقشار جامعه ارایه کرده است که تمامی آنها باید از تریبون های مختلف به مردم اطلاع رسانی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر