کد خبر 325139

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد؛

ناهماهنگی در شهرداری عدم توسعه شمالی خط ۴مترو را رقم زد

رئیس شورای شهر تهران، در جریان بازدید سرزده از خط ۴ مترو، گفت: غفلت از توسعه شمالی خط ۴ ناشی از ناهماهنگی در داخل شهرداری بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محسن هاشمی در جریان سلسله بازدید های سرزده روزهای پنج شنبه از پروژه های شهری، از وضعیت پروژه توسعه خط ۴ مترو تهران بازدید کرد.

وی با بیان اینکه بازدید های سرزده به این دلیل انجام می گیرد که مقامات و مسئولین شهری را درگیر بازدید نکند، گفت: در این بازدید پروژه توسعه شمال غربی خط ۴ مترو مورد بررسی میدانی قرار گرفت که طولی در حدود ۴ کیلومتر داشته و ۳ ایستگاه را در خود جای داده است.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: این پروژه از مهمترین پروژه های مترو است که با توجه به وسعت عمل خطوط ۶ و ۷ مترو تهران به نظر می رسد که مورد غفلت قرار گرفته است.

هاشمی تصریح کرد: با انجام این پروژه، خط ۴ مترو می تواند بخش مهمی از منطقه ۵ را خدمت رسانی کند و همچنین از فشار ترافیکی شریان های غربی شرقی همچون بزرگراه همت و بزرگراه حکیم بکاهد.

وی تاکید کرد: اتمام این پروژه به لحاظ مالی مشکلی ندارد و تامین آن از شیوه ایجاد و سرمایه گذاری در مجتمع های ایستگاهی برنامه ریزی شده است.

هاشمی تصریح کرد: در سال ۸۹ که من مدیر عامل مترو بودم با آقای سعیدی کیا به عنوان رئیس بنیاد مسکن و مدیرعامل شرکت سامان محیط، قراردادی در همین خصوص منعقد شد که بر اساس آن قرار شد تا مجتمع ایستگاهی در اکباتان با عنوان افق و در جهت توسعه و سرمایه گذاری در این خط ایجاد شود.

وی ادامه داد: بر اساس این قرار داد، شهردار منطقه برای زمین بنیاد مسکن مجوز لازم را صادر کرد و اعتبارات آن تامین شد؛ اما متاسفانه به دلیل کج فهمی در خود شهرداری منطقه ۵ و در بخش اداری و اجرایی این منطقه این کار خوب، متوقف شد و هنوز هم مشکل حل نشده است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در بازدیدی که از این پروژه انجام شد مشخص شد که ناهماهنگی درونی در شهرداری تهران موجب توقف شده است و این موضوع مایه تاسف است که مسئولین شهرداری از چنین پروژه مهمی غافل شده اند.

به گفته هاشمی با توجه به اینکه در این بازدید مشکل شناسایی شده است، بنابراین در آینده نزدیک جلسه ای با مسئولین منطقه، معاون  اداری مالی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرعامل مترو برگزار می شود تا این مشکل حل شود.

وی در پایان بر ضرورت بازدید شهردار تهران از این پروژه تاکید کرد و گفت: من از آقای حناچی، شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار می خواهم که حتما از این پروژه بازدید کنند؛ پروژه خط ۶ مهم است اما باید در کنار آن توسعه خط ۴ نیز جدی گرفته شود.   

بیشتر بخوانید
ارسال نظر