کد خبر 324419

برخورد با خودروهای کاربراتوری و فرسوده در تهران

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران از اجرای فاز سوم طرح کاهش آلودگی هوا خبر داد و گفت: در این مرحله با خودروهای کاربراتوری و فرسوده برخورد خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین  ، سید نواب حسینی‌منش در مراسم بهره‌برداری از مراکز معاینه فنی شهدای زمان‌آباد و چیتگر و واحد 4 و 5 سیار معاینه فنی اظهار کرد: همکاران بنده در ستاد معاینه فنی در شهر تهران پیش‌مرگان آلودگی هوا در تهران هستند.

وی با اشاره به افتتاح مراکز جدید معاینه فنی اظهار کرد: ما حدود چند ماه پیش قول داده بودیم مراکز جدیدی را به مراکز قبلی معاینه فنی اضافه کنیم که خوشبختانه توانستیم به تعهدات خود عمل کنیم و ظرفیت خود را با راه‌اندازی این خطوط افزایش دهیم.

حسنی منش با اشاره به اجرای طرح کاهش در تهران گفت: این طرح در 3 فاز قرار بود اجرا شود که فاز نخست در آبان ماه 95، فاز دوم در آذر 97 و در واقع فاز سوم نیز به زودی عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده توسط ستاد معاینه فنی شهر تهران، شاهد رضایتمندی شهروندان از ارائه خدمات بوده‌ایم و تلاش می‌کنیم این رضایت را افزایش دهیم.

وی از اجرای فاز سوم طرح کاهش اشاره کرد و گفت: در این فاز با خودروهای کاربراتوری و فرسوده برخورد خواهد شد.

حسینی‌منش همچنین به اجرای طرح ترافیک 97 و اخذ معاینه فنی برتر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه سال گذشته با شجاعت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران این کار عملیاتی شد و ما توانستیم تشویقاتی را برای رانندگانی که نسبت به اخذ معاینه فنی برتر انجام دهند را فراهم کنیم.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران همچنین به راه‌اندازی معاینه فنی سیار اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکل تهیه زمین در مناطق یک، 2 و 3 و عدم استقبال بخش خصوصی تدبیری برای راه‌اندازی معاینه فنی سیار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در آبان ماه امسال 20 هزار خودرو اقدام به اخذ معاینه فنی از مراکز معاینه فنی شهر تهران کرده‌اند که این آمار برابر آمار معاینه فنی در یک کلانشهر دیگری مثل مشهد است.

حسینی‌منش با اشاره به دستاوردهای معاینه فنی تصریح کرد: متاسفانه خودروسازان اهمیتی به این دستاوردها نمی‌دهند و این دستاوردها می‌توانست برای آنها مهم و تاثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر