کد خبر 318909

حناچی سوگند خورد

شهردارد تهران گفت: تلاش خواهم کرد قانون مداری و انضباط را انجام دهم و توجه به جوانان و شایسته سالاری را در اولیت قرار خواهم داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، پیروز حناچی صبح امروز در جلسه علنی شورا که فرماندار تهران و و فرمانده سپاه محمدرسول‌الله (ص) نیز در آن حاضر بودند، پس از آن‌که سوگند خود را ادا کرد، سخنان خود را با بزرگداشت یاد شهید مدرس و میرزا کوچک‌خان جنگلی شروع کرد و گفت: امروز سالگرد شهادت آیت‌الله مدرس، شهادت میرزا کوچک خان جنگلی و روز جهانی معلولین است که همه آنها را گرامی می داریم. در ادبیات و تاریخ ایران ‌به قدمت و وسعت تاریخی این سرزمین نکاتی را می‌بینیم که نقشه راه ماست. بسیاری از مسایل امروز بارها به اشکال مختلف در تاریخ تکرار شده است.

او در ادامه گفت: اشاره می‌کنم به فرمایش شیخ ابوالحسن خرقانی که می‌فرماید هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش نپرسید چه آن‌کس که به درگاه باری تعالی به جان ارزد، در درگاه خرقانی به نان ارزد. خداوند را متشکرم که توفیق خدمت در جایگاهی دیگر را در نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم کرد تا بتوانم پابوس خدمتگزار این شهر و همه شهروندانی باشم که می‌زیند و خداوند به آن ها جان عرضه داشته است. پیش از من کسان دیگری هم در این مسند بودند. بعد از انقلاب نیز تعدادی بودند که بعضی به رحمت خدا رفتند.

شهردار تهران ضمن تشکر از محمدعلی افشانی برای التزام به قانون، افزود: تشکر می‌کنم از رای اعتماد نمایندگان محترم شورا که به این کمترین اطمینان کردند و امیدوارم که شرمنده مردم نباشم. همچنین از مساعدت مقام معظم رهبری، رییس جمهور محترم، ریاست مجلس، نمایندگان مردم در مجلس به ویژه آقایان دکتر مطهری و دکتر عارف که زحمت زیادی کشیدند، تشکر می‌کنم. همچنین از وزرای محترم اطلاعات و کشور نیز قدردانی می‌کنم که به ماموریت خود عمل کردند و از رییس محترم دفتر رییس جمهور و همچنین صاحبان رسانه و ‌خود اصحاب رسانه که حساسیت داشتند و موضوعات را اطلاع‌رسانی کردند و از دوستان و همرزمانم قدردانی می‌کنم که یادآور روزهای خوش بودند و تنهایم نگذاشتند.

پیروز حناچی شهردار منتخب تهران گفت: ان‌شاءالله تلاش می کنم قانون‌گذاری و ضابطه و انضباط را بیش از پیش حاکم کنیم. شایسته سالاری در انتخاب همکاران قطعا از برنامه‌هایم خواهد بود و توجه به جوانان و بدنه متخصص داخل شهرداری تهران را جزو برنامه‌های مهم خود می‌دانم. شفافیت در سیاست‌ها و عملکردها و قرارداد موضوعیت اصلی خواهد داشت و حتی اگر از ظرفیت‌هایی مثل ترک تشریفات استفاده کنیم، حتما دلایلش را به‌طور علنی عنوان می کنیم.

او در ادامه عنوان کرد: تعامل قانونی عالمانه با اعضای شورای شهر و تلاش برای همکاری با سمن‌ها و نخبگان علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در اداره شهر ‌را مأموریت خود می‌دانم چرا که با همکاری آن‌هاست که می‌شود مشکلات را حل کرد.

حناچی گفت: همکاری برای مطالبه حقوق شهروندان در حل مشکلات، توجه ویژه به مناطق محروم، پاسخگویی به نهادهای نظارتی، توجه به ابعاد پایداری در امور شهر، استفاده از حداکثر بضاعت تخصصی داخل و استفاده از تجربیات جهانی، تلاش برای تنظیم لوایح قانونی موثر از طریق کمیسیون کلانشهرها در دولت، مجلس و شورای عالی استان‌ها نیز از برنامه‌های من هستند.

او شعار خود را «شهری برای همه» خواند و تأکید کرد: یکی از مصادیق این شعار توسعه قلمروی عمومی خواهد بود؛ این موضوع از اصلی‌ترین مصادیق عدالت است.

شهردار تهران با اشاره به این‌که باید باور کنیم جاهایی اشتباه کردیم، افزود: از ظرفیت‌های علمی برای اداره امور استفاده نکردیم و بخشی از مشکلات ناشی از این است. نمی‌توانیم تهران را تبدیل به بهشت کنیم، اما می‌توانیم جلوی تخریب را بگیریم.

او گفت: هفته گذشته به‌عنوان اولین قدم اشاره کردم به این مهم که کارگاه‌های غیرلازم باید از سطح شهر جمع آوری شود، هیچ پیمانکاری بدش نمی‌آید انبارهای بزرگ داشته باشد. این روش را با هدف تامین منابع عمومی شهروندان ادامه می‌دهیم.

شهردار تهران در ادامه افزود: حل مشکلات تهران فقط در‌ حوزه شهر تهران نیست. تهران پایتخت ام‌القرای جهان اسلام است. بخشی از مشکلات شهر از جنس حاکمیتی شده است و ‌باید همه‌مان تلاش کنیم تا حل شوند. زادگاه من تهران است؛ کوچه‌های این شهر را می‌شناسم؛ سوابق و تاریخ آن را می‌شناسم. داعیه استفاده از این شناخت را برای موارد خاص ندارم اما تلاش خواهم کرد که نهایت تخصص و شناختم را برای حل مشکلات تهران به‌کار گیرم.

پیروز حناچی در پایان ضمن بزرگداشت هفته بسیج به‌ مثابه یادآور خاطره امام راحل (ره)، گفت: امیدوارم خداوند ما را شرمنده شهدا نکند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر