کد خبر 295433

مدیرعامل تاکسیرانی تهران خبر داد؛

تغییر فرمول تعیین نرخ سرویس مدارس

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، از تغییر فرمول تعیین نرخ سرویس مدارس خبر داد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کمتر از یک ماه مانده به سال تحصیلی جدید اما هنوز نرخ کرایه سرویس مدارس مشخص نشده است. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی می گوید امسال فرمول جدیدی برای تعیین نرخ ها تدوین کرده اند. لایحه جدید به تازگی به دست شورای شهر تهران رسیده است.  این لایحه بعد از بررسی در کمیسیون تخصصی و طرح در صحن باید ۱۰ روزی هم در فرمانداری معطل بماند واگر فرمانداری به آن اعتراضی نکند، نرخ های مصوب ابلاغ می شود.

با این روند شاید نرخ کرایه های سرویس مدارس همزمان با آغاز سال تحصیلی مشخص شود.

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، درباره  لایحه نرخ سرویس مدارس گفت: زمان زیادی طول کشید تا این لایحه آماده شود، حدود سه ماه است که در شهرداری بروکراسی‌های لازم را طی کرده است.

وی با بیان اینکه امسال لایحه را به گونه ای تنظیم کردیم که از شفافیت لازم برخوردار باشد گفت : در گذشته آنچه در نهایت از والدین به عنوان هزینه گرفته می‌شد، فارغ از نرخی بود که در شورای شهر تصویب می‌شد. البته ما هم جدول ساده‌ای داشتیم که فقط برای پنج نوع طول مسیر، نرخ کرایه تعیین شده بود اما عددی که از والدین گرفته می‌شد بر مبنای جدول تاکسیرانی نبود، بلکه چند برابر نرخ مصوب بود.

قنادان اضافه کرد: امسال هم دو تغییر مهم در لایحه پیشنهادی شهرداری برای نرخ سرویس مدارس صورت گرفته است: نخست اینکه دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه سرویس مدارس که مصوبه هیات وزیران بود، از طریق وزیران کشور و آموزش و پرورش ابلاغ شده است و در آن مسئولیت سازمان‌ها و نهادها شفاف‌تر از گذشته تعیین شده است. در سال گذشته سیستمی در آموزش و پرورش وجود داشت که طبق آن میزان پرداختی از سوی والدین دانش‌آموزان را محاسبه می‌کرد. امسال به تفکیک همه مناطق مختلف شهرداری، اعداد و ارقام را محاسبه کرده‌ایم. با توجه به اینکه مشخصات و اقتضائات در هر منطقه متفاوت است، بر مبنای این موضوع و با توجه به رشد ۱۲.۵ درصدی کرایه‌های تاکسی میزان پرداختی سرویس‌های مدارس اعمال می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اضافه کرد: همچنین فرم لایحه و جدولی که تاکسیرانی تهیه کرده است در مقایسه با سال گذشته متفاوت است. امسال میزان پرداخت نرخ سرویس از سوی والدین، میزان دریافتی پیمانکار و راننده سرویس و مدرسه در فرم لایحه مشخص است و شفاف‌تر از گذشته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری