{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 290572

قائم مقام شهردار منطقه یک تهران با اشاره به لغو مصوبه برج باغ ها توسط شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۱۳۰ پرونده برج باغ که اقدامات آنها برای صدور پروانه ساخت و ساز انجام گرفته بود در این منطقه متوقف شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، لغو مصوبه برج باغ ها در شهر تهران از جمله نخستین تصمیم های اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران بود که در انتخابات 29 اردیبهشت سال گذشته توسط مردم پایتخت به پارلمان شهری کلانشهر تهران راه یافتند.
براساس این مصوبه اجازه ساخت و ساز در باغ های شهر تهران بر اساس 30 درصد بنا و 70 درصد باغ داده می شد.
علی اصغر خرمی شریف قائم مقام شهردار منطقه یک تهران روز یکشنبه در جمع خبرنگاران توضیح داد: جریان صدور پروانه برای برج باغ از نهم اردیبهشت ماه امسال متوقف شد.

70 مجتمع تجاری درحال ساخت 
خرمی شریف در ادامه با بیان اینکه 70 مجتمع تجاری در منطقه یک (شمال پایتخت) در حال ساخت است گفت: مجوز این مجتمع ها در دوره گذشته شهرداری صادر شده است.
خرمی شریف خاطرنشان کرد: در دوره جدید مدیریت شهری هیچ مجوز تجاری صادر نشده و نخواهد شد.
به گفته وی، مجتمع های تجاری درحال ساخت که قبلا مجوز گرفته اند نیز باید پیوست های ترافیکی خود را به منظور انجام اصلاحات لازم به شهرداری ارسال کنند.
وی با اشاره به اینکه ویژگی های فرامنطقه ای بودن مجتمع های تجاری، این منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد گفت: در صورتی که پیوست های ترافیکی مجتمع های تجاری به تصویب مجمع شورای معماری برسد به مجتمع های تجاری اجازه فعالیت داده می شود.

پالادیوم منتظر رای 
قائم مقام شهردار منطقه یک تهران همچنین با اشاره به ارسال پرونده مجتمع تجاری «پالادیوم» به کمیسیون ماده 100 (بررسی تخلفات ساخت و ساز) اظهارداشت: رای کمیسیون ماده 100 پس از صدور درباره این مجتمع بلافاصله اجرا خواهد شد.
پالادیوم یکی از مجتمع های تجاری بزرگ شمال شهر تهران به شمار می رود که ایجاد یک تونل زیرزمینی و کریدور هوایی بین دو ساختمان بدون رعایت قوانین شهرسازی، ایمنی و فنی عمرانی، تخلف آن اعلام شده است.
پرونده تخلف این مجتمع تجاری فروردین ماه امسال به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده شده است.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران چندی پیش پالادیوم را نمونه تخلف افسار گسیخته در ساخت و سازهای پایتخت خوانده بود.

دستفروشان تجریش
قائم مقام شهردار منطقه یک تهران درباره ساماندهی دست فروشان بازار تجریش نیز گفت: معضل دست فروشان ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصادی و اجتماعی دارد اما این مساله به صورت روزانه توسط شهرداری کنترل می شود.
وی یادآور شد: البته شرایط رسانه ای و جوسازی خاص در این باره مانع برخورد قاطع شهرداری تهران با دست فروشان می شود.
خرمی شریف گفت: تاکنون مکان هایی از جمله پارکینگ کنار امامزاده صالح برای استقرار دستفروشان در نظر گرفته شده اما آنها حاضر به نقل مکان نیستند ضمن اینکه عده ای از مغازه داران فضای مقابل مغازه خود را به دستفروشان اجاره می دهند.
قائم مقام شهردار منطقه یک تهران در ادامه نشست خبری خود همچنین اظهارداشت: تقاطع غیرهمسطح جنوب به شمال بزرگراه شهید چمران که آن را به دانشگاه شهید بهشتی متصل می کند 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
وی درباره اتصال ادامه بزرگراه ارتش به لشگرک نیز بیان کرد: بخشی از تملک املاک این پروژه انجام شده و در حال برطرف کردن موانع با همکاری شرکت نفت و پادگان نظامی ارتش هستیم.
خرمی شریف در ادامه با اشاره به وجود قنات های زیاد در منطقه شمیرانات افزود: بخش عمده ای از آبیاری فضای سبز توسط قنات ها انجام می شود و شهرداری مخازنی در مسیر آنها به منظور افزایش ذخایر آب خام ایجاد کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری