کد خبر 288798

رییس شورای شهر تهران:

بررسی بازنشستگی شهردار تهران در هم‌اندیشی اعضای شورای شهر/ جزییات بازدید هاشمی با قالیباف

رییس شورای شهر تهران درباره جزییات دیدارش با محمدباقر قالیباف رییس شورای شهر تهران توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: درباره بازدیدم با قالیباف باید بگویم که در کشورهای دنیا مدیر قبلی به عنوان مشاور بعدی انتخاب می‌شود 

وی ادامه داد: این از یک مدیری که ۱۲سال اداره شهر را بر عهده داشته حرف بزنیم حسن است مشاور که نباید حتما در خط شما باشد 

رییس شورای شهر تهران با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: بازنشستگی افشانی در جلسه هم‌اندیشی بررسی شد و قرار شد حسن رسولی،عضو شورای شهر تهران موضوع را بررسی و به اطلاع ما برساند.

هاشمی با بیان اینکه جلسه امروز شورای شهر طولانی شد، گفت: از آنجایی که اعضای شورای شهر به مدت دو هفته به تعطیلات تابستانی می‌روند می‌بایست تمام دستورات بررسی می‌شد و به همین دلیل جلسه امروز بسیار طولانی شد.

وی با بیان اینکه در ابتدای جلسه یک فوریت الگوی مصرف آب، برق و سوخت و همچنین لزوم انتشار اطلاعات شهرسازی و همچنین ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون به تصویب رسید، گفت: همچنین در ادامه مسئله موضوعات شرکت آبفا بررسی شد و در راستای افزایش تاب‌آوری شهر تهران در زمان زلزله و حوادث مترقبه مقرر شد که تعدادی مخزن آب اضطراری مهیا شود و این مخازن از محل افزایش نرخ آب باشد اما از آنجایی که افزایش نرخ آبفا در لایحه مطرح نشده بود پیشنهاد دادیم که آبفا افزایش نرخ را به طور جداگانه و در قالب لایحه‌ای دیگر به شورا ارائه دهد.

هاشمی با بیان اینکه بحث افزایش نرخ پارکینگ‌ها نیز در دستور کار قرار گرفت و به تصویب رسید، گفت: پارکینگ میادین و فروشگاه‌ها گه گاه مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد و مردم عادی از پارکینگ آنها به مدت طولانی استفاده می‌کنند. به همین دلیل مدیریت میادین لایحه‌ای به شورا آورد که براساس آن برای خودروهایی که بیش از یک ساعت در پارکینگ توقف دارند، نرخ بیشتری در نظر گرفته شود که این مسئله نیز به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه چندین پرونده باغ نیز مورد بررسی قرار گرفت، گفت: همه پرونده املاک باغ تشخیص داده شد و فقط تنها در یک مورد که در حریم بود، تشخیص آن به عهده جهاد کشاورزی سپرده شد.

وی در مورد برگزاری نمایشگاه الکامپ در خیابان سئول نیز گفت: من صبح زود از خانه بیرون می آیم و شب‌ها دیروقت به خانه بر می‌گردم و ترافیکی در آن قسمت ندیدم اما حتما امروز در مورد تاثیر الکامپ بر افزایش ترافیک بررسی خواهم کرد اما بارها به صورت شفاف و واضح توضیح دادم که نمایشگاه‌های پر مخاطب به هیچ وجه نباید در داخل شهر برگزار شوند اما وزیر صنعت اعلام کرد که به دلیل تحریم‌ها این نمایشگاه پر مخاطب نیست و من نامه وزیر را دیدم که اعلام کرده بود نمایشگاه الکامپ پر مخاطب نیست و در این شرایط اقتصادی باید از دستگاه‌های مختلف حمایت شود.

رئیس شورای شهر تهران در مورد چرایی حضور معاونت فناوری شهرداری در نمایشگاه الکامپ گفت: این موضوع که چرا معاونت فناوری با وجود مخالفت شهرداری در این نمایشگاه شرکت کرده به هم ربطی ندارد چرا که معاونت فناوری هم می‌خواهد دستاوردهای خود را در این نمایشگاه بزرگ عرضه کند و نباید دچار خود تحریمی شویم.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه در گزارشی عنوان شده که شما شهردار بعدی تهران هستید، گفت: من این گزارش را ندیدم.

وی در مورد تذکرش به معاون شهردار نیز گفت: ما وارد محتوا نشدیم اما ما به روش پاسخ اعتراض داریم چرا که نباید برای مدیران شهرداری الگو شود که رویه پاسخگویی به رسانه‌ها برسد چرا که عضو شورا می‌بایست تذکر کتبی خود را به رئیس شورا داده و رئیس شورا نیز تذکر را به شهرداری ارجاع می‌دهد و بعد از آن سازمان یا معاونت مربوطه پاسخ تذکر را به شهرداری داده و شهرداری هم پاسخ تذکر را به رئیس شورا و رئیس نیز به عضو می‌دهد و ما انتقاد کردیم که این روش جوابدهی آن هم در رسانه‌ها و آن هم با الفاظ شبهه ناک درست نیست.

هاشمی با بیان اینکه این مسئله در جلسه هم اندیشی صبح نیز مطرح شد و حتی اعضا تقاضاهای بیشتری داشتند اما من آنها را کنترل کردم گفت: حتی برخی پیشنهاد داشتند در جلسه غیرعلنی با حضور شهردار و معاونش توضیح بخواهیم اما نهایتا قرار شد که این موضوع در جلسه هم اندیشی مطرح شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا میان این عضو و معاون مربوطه میانجیگری نمی‌کنید، گفت: چندین بار میانجیگری کردم اما از آنجایی که زمینه دارد، گهگاه تشدید می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر