کد خبر 288238

توضیحات محسن هاشمی در خصوص تهیه لباس برند برای معتادان متجاهر

رییس شورای شهر تهران در خصوص اظهارات اخیرش درباره تهیه لباس برند برای معتادان متجاهر توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، محسن هاشمی (رییس شورای شهر تهران) در جلسه هفته گذشته شورای اجتماعی کشور که در ساختمان وزارت کشور و با حضور وزیر کشور، دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و دیگر اعضای شورای اجتماعی کشور برگزار شد، عنوان کرد که اگر برای معتادان متجاهر لباس شیک تهیه کرده و لباس برند بر تن آنها بپوشانیم، می‌توانیم آنها را تر و تمیز کنیم و حتی ریششان را بتراشیم تا آنها در سطح شهر بچرخند اما همانطور که گفتم تمیز باشند و از این طریق ظاهر تهران را حفظ کنیم.

رییس شورای شهر تهران در رابطه با اظهارات خود در جلسه شورای اجتماعی و در پاسخ به این سوال که آیا این اظهارات جدی بیان شد؟ بیان داشت: این اظهارات من بین شوخی و جدی بود.

او تصریح کرد: گفته می‌شود؛ نزدیک به هشت هزار معتاد متجاهر در تهران حضور داشته و این معتادان در شهر به صورت پراکنده و در وضعیت نامساعدی قرار دارند.

هاشمی خاطرنشان کرد: من پیشنهاد دادم که می‌توانیم آنها را نظافت کنیم، بسیاری از کشورها، کارتن‌خواب‌هایشان را تر و تمیز و جمع و جور کرده و شب‌ها در گرمخانه اسکان می‌دهند و از نظر درمانی از آنها مراقبت کنند و مانع بروز بیماری‌های واگیردار می‌شوند، نه اینکه مثل ما آنها را در کمپ‌ها زندانی کنند. صبح‌ها باید به آنها اجازه دهند گرمخانه را ترک کرده و شب‌ها به آن بازگردند.

او در پاسخ به این سوال که این موضوع باعث نمی‌شود که آنها پس از ترک گرمخانه دوباره مواد مصرف کنند؟ گفت: ما مسئول مصرف آنها نیستیم، از نظر جامعه آنها بیمار هستند.

رییس شورای شهر گفت: بسیاری از پولدارها لباس‌های برند می‌پوشند و وقتی این لباس‌ها کهنه شد، آنها را به کارگرانشان می‌دهند. در کشور آلمان لباس‌های برند کهنه را جمع کرده، شسته و آنها را در اختیار چنین افرادی قرار می‌دهند، منظور من از برند همین برندهای دست دوم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر