کد خبر 282473

رییس شورای شهر خبر داد؛

تشکیل کمیته محرمانه پایش اعضای شورای شهر تهران

رئیس شورای شهر از تشکیل کمیته پایش اعضای شورای شهر به پیشنهاد مرتضی الویری خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، ایجاد کمیته‌ای برای پایش اعضای شورای شهر همچون مجلس شورای اسلامی که پیش از این توسط شورای اول به تصویب رسیده بود، هرگز در عمل به اجرا نرسید. با این حال اعضای شورای پنجم به خصوص مرتضی الویری (عضو شورای شهر  و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر و رئیس شورای عالی استان‌ها) وعده داده بود که این کمیته تشکیل خواهد شد تا اینکه سرانجام محسن هاشمی (رئیس شورای شهر تهران) از تشکیل این کمیته خبر داد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که پیشنهاد این کمیته توسط چه کسی مطرح شده است، گفت:‌ آقای الویری پیشنهاددهنده این کمیته بودند. ایشان این پیشنهاد را در  جلسه هم‌اندیشی میان اعضای شورا مطرح کردند و همان موقع هم با پیشنهاد ایشان موافقت شد.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این کمیته‌ کار خود را آغاز کرده است، ادامه داد: کمیته‌ پایش با حضور آقای الویری و من تشکیل شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی عضو این کمیته پایش  هستند، گفت: این مسئله هنوز محرمانه و بین خودمان است.

رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که چه مسائلی تاکنون در این کمیته بررسی شده و آیا به میزان املاک اعضای شورای شهر پرداخته‌ شده است یا خیر؟ گفت: این مسائل محرمانه است. البته عملکرد اعضای شورا را به زودی بررسی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که نام اعضای سابق شورای شهر در میان فهرست دریافت‌کنندگان 1300 ملک واگذار شده وجود دارد و گفته می‌شود با وجود حکم قوه قضائیه برخی از اعضای شورا حاضر به پس دادن املاک واگذار شده نیستند. شاید تشکیل کمیته پایش اعضای شورای شهر از همین رو اهمیت داشته باشد.

علی لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) نیز پیش از این در جلسه شورای عالی استان‌ها از اعضای شورای عالی استان‌ها خواسته بود در این خصوص (کمیته پایش و نظارت بر شچاعضای شورای شهر) مصوبه‌ای را به تصویب برسانند. وی به تشکیل چنین کمیته‌ای در مجلس باتوجه به اظهارات مقام معظم رهبری اشاره کرده و دستگیری اعضای شورای برخی از شهرهای کوچک را به خاطر تخلف؛ از دلایل ضرورت تشکیل آن عنوان کرده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر