کد خبر 255215

رییس شورای شهر تهران:

پرتی آب از مصرف بی‌رویه بیشتر است/ بعد از ۱۶سال فقط دو مخزن آب اضطراری داریم

رییس شورای شهر تهران گفت: ۳۰ درصد پرت آب در شبکه داریم که از مصرف بی‌رویه بیشتر است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محسن هاشمی در جریان افتتاح پروژه دستگاه توزیع آب شرب در شرایط اضطراری گفت: باید در زمان بروز حادثه آب شرب مردم را در روزهای اولیه تهیه کنیم و در پازل مدیریت بحران به خوبی جا داده شود. در زمان‌هایی که حادثه داریم خیلی از مسایل سریع مطرح می‌شود و به همان سرعت فراموش می‌شود .

رییس شورای شهر تهران گفت: بعد از ۱۶سال، یعنی  بعد از سال 80که بنا بود مخازن اضطراری آب در سطح شهر تهران ایجاد شود فقط دو منبع داریم. در همه شهرها جزیره‌ای تصمیم‌گیری می‌شود و خبری از مدیریت یکپارچه نیست. وقتی در زمان اجرا و تحویل پروژه‌ای دچار خسران و عقب‌ماندگی می‌شویم و به نتیجه نمی‌رسد به اعتماد مردم صدمه زیادی وارد می‌شود.  

وی گفت: شهرداری تهران در شرکت آبفا سهام دارد و باید آقای نجفی از جایگاه مدیریتی خود برای ایجاد این مخازن استفاده کند. البته مشکلات ما فقط مخزن اب نیست ما در حوزه برق و خطوط گازرسانی هم مشکل داریم. وقتی در حین انجام پروژه مشکل داریم چه برسد به زمان وقوع زلزله.

هاشمی تاکید کرد: لازم است تمام اجزای مدیریت شهری در یک مدیریت یکپارچه باهمدیگر همکاری کنند. مسوولیت‌های شهری 26مورد را شامل می‌شود که فقط 3مورد آن در دست شهرداری است.

وی گفت: طرح فاضلاب تهران که با پیگیری آیت الله هاشمی رفسنجانی و استفاده از منابع و کمکهای بین المللی آغاز شد امروزه به ثمر نشسته ودر حال تکمیل است اما چرخه های قبلی وبعدی آن ، نیاز به توجه ویژه دارد.اتلاف منابع در شبکه آبرسانی شهر، قابل توجه است و در صرفه جویی آب از الویت های بالا بشمار می آید.

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد: احداث تصفیه خانه های مدرن که با فن آوری نانو، اقدام به گرفتن سختی آب و امکان استفاده فاضلاب و آبهای سطحی در کشاورزی و سایر مصارف صنعتی را فراهم می کنند نیز باید مورد توجه واقع شده و بتدریج بخشهای بیشتری از آب مصرفی شهر را به چرخ آب بازگرداند.

وی در پایان متذکر شد: باید از افراد مرفه که به تعبیر بعضی ار روزنامه‌های افراطی، مرفهین بی‌درد هستند هزینه مصارف آبشان که غیرمنصفانه و زیاد است گرفته شود. باید آن‌ها هزینه مصرف آب خود را بدهند تا به مستضعفان فشار نیاید.30 درصد پرت آب در شبکه داریم که از مصرف بی رویه بیشتر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر