کد خبر 246782

رییس پلیس راهور تهران یزرگ؛

هنگام دادن مجوز به پاساژها، نظر پلیس درباره ترافیک گرفته نمی‌شود

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه برای اعطای مجوز ساخت به پاساژهای تجاری باید به نظر پلیس راهنمایی و رانندگی هم توجه شود، گفت: به دلیل عدم عضویت پلیس راهنمایی و رانندگی در کمیسیون ماده پنج بدون توجه به مسایل و مشکلات ترافیکی که یک طرح ایجاد می‌کند، مجوز می‌دهند.

سردار مهماندار، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر تهران، در واکنش به برخی از پروژ‌های بزرگ همچون پاساژ پالادیوم و کوروش که مولد ترافیک هستند و بدون پیوست ترافیکی مجوز ساخت می‌گیرند و دردسرش برای پلیس است، گفت: برای مجوز دادن به ساختمان‌های بلند مرتبه و مجتمع‌های تجاری کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون ماده ۵ وجود دارد که این کمیسیون مجوزهای ساخت و ساز را می‌دهد، اما پلیس راهنمایی و رانندگی در این کمیسیون عضویت ندارد، در نتیجه هنگام اعطای مجوز نظریه ترافیکی از ما گرفته نمی‌شود.

درباره اثرات ترافیکی پروژه‌ها از ما نظر گرفته نمی‌شود

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا ، سردار مهماندار با تاکید بر اینکه برای اعطای مجوز ساخت به پاساژهای تجاری باید به نظر پلیس راهنمایی و رانندگی هم توجه شود، افزود: به دلیل عدم عضویت پلیس راهنمایی و رانندگی در کمیسیون ماده پنج بدون توجه به مسایل و مشکلات ترافیکی که یک طرح ایجاد می‌کند، مجوز می‌دهند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر تهران در واکنش به این سوال که آیا در این خصوص پیشنهادی از سوی پلیس به شهرداری داده شده یا خیر، تصریح کرد: یک سال پیش به شهرداری و دولت پیشنهاد دادیم که پلیس هم عضو کمیسیون ماده ۵ شود، اما خبری نیست و من در جریان طرح جدیدی هم که از سوی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر ملزم کردن طرح‌های بزرگ به داشتن پیوست ترافیکی نیستم.

موضع پلیس درباره طرح ترافیک جدید

او در خصوص موضع پلیس درباره طرح جدید ترافیک که هفته گذشته در شورای ترافیک تهران به تصویب رسید، گفت: ما فقط می‌خواهیم آلودگی و ترافیک کاهش یافته و زحمت مردم کم شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر