کد خبر 240077

در هنگام زلزله

معرفی ۴۴مکان اسکان موقت برای شهروندان مرکز پایتخت

در نشست فصلی ستاد پیش گیری و مدیریت بحران منطقه ۱۱ مقرر شد به منظور آمادگی برای زلزله، ۴۴ مکان برای اسکان شهروندان ساکن در محله‌های مرکزی پایتخت معرفی و آماده شوند.

نشست فصلی ستاد پیشگیری و مدیریت بحران منطقه 11 به ریاست شهردار منطقه 11 و با حضور معاونین شهرداری منطقه11، روسای سازمان ها و ارگان های دولتی برگزار و طی آن مقرر شد 44 مکان برای اسکان شهروندان این منطقه معرفی و سالن هایی برای اسکان در نظر گرفته شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این نشست روسای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی به بیان میزان آمادگی سازمان ها و ارگان‌های خود در صورت وقوع زلزله پرداخته و سناریوهای مختلف را بررسی کردند.

نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 که ریاست جلسه ستاد مدیریت بحران منطقه 11 را بر عهده داشت در حاشیه این نشست گفت: تلاش ما باید در جهت توانمند سازی شهروندان باشد و در نتیجه ارتقاء آگاهی عمومی مردم بسیار مهم است.

آبادیان افزود: در هنگام بروز حادثه تمامی اماکن عمومی که بیش از 2000 متر وسعت دارند مکلف هستند که درب مراکز را برای اسکان مردم باز کنند.

وی همچنین در ارتباط با استان‌های معین منطقه 11 که در هنگام بروز حادثه می بایست به عنوان پشتیبان وارد عمل شوند، گفت: به زودی جلسه‌ای با استان های معین در ارتباط با حوادث غیر مترقبه  برگزار خواهیم کرد کما این که در منطقه 11 ظرفیت های بی نظیری مانند مراکز درمانی و مراکز نظامی وجود دارد که در صورت بروز حادثه بایستی به سایر مناطق شهر تهران نیز خدمات رسانی کنند.

شهردار منطقه 11 از مدیران وروسای سازمان های عضو ستاد مدیریت بحران منطقه 11 خواست تا در سازمان های متبوع خود محتوای آموزشی درباره  چگونگی رفتار مناسب  مردم در هنگام بروز حادثه درحوزه های انتظامی، آبفا، برق و مخابرات تهیه کنند تا در قالب بسته آموزشی به شهروندان ساکن در منطقه 11 ارائه شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، در این نشست روسای ادارات برق، گاز، مخابرات، آبفا، پخش فرآورده های نفتی، نیروی انتظامی، سپاه، راهنمایی و رانندگی، مرکز بهداشت جنوب هلال احمر و سازمان امداد و نجات که همگی در سطح منطقه 11 فعال هستند؛ حضور داشتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر