کد خبر 177398

جزییات افزایش کرایه اتوبوس و مترو تهران

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از بررسی لایحه افزایش نرخ وسایل حمل و نقل عممی در کمیسیون مربوطه در شورای شهر تهران خبر داد.

ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه شهرداری تهران پیشنهادات خود را در خصوص افزایش نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال 96 به کمیسیون حمل و نقل ارائه کرده است، گفت: پیشنهاد شهرداری برای کرایه اتوبوس بخش خصوصی، افزایش نرخ حدودا 20 تا 30 درصد بوده است و از آنجایی که نرخ کرایه اتوبوس‌های دوکابین که طی سال‌های گذشته افزایش نداشته است، این بار در لایحه پیشنهادی شهرداری در سال 96 رشد 50 درصدی داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه هنوز پیشنهاد شهرداری برای افزایش نرخ کرایه تاکسی نیامده است، گفت: در بخش مترو نیز افزایشی در حوزه بلیت‌های دو سفره نداشته‌ایم اما شهرداری پیشنهاد افزایش 50 درصدی نرخ بلیت تک سفره را ارائه کرده است.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه در جلسات هفته آتی کمیسیون این موضوع بررسی می‌شود، افزود: به نظر اعضای شورای شهر تهران این افزایش معقول نیست و قطعا پس از بررسی‌های بیشتر نظر خود را اعلام خواهیم کرد اما به نظرمان این ارقام پیشنهادی، با توجه به شرایط معیشتی مناسب نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حمید
  ۳ ۰

  افزایش 50 درصدی کرایه ها غیرقانونی است و سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید این گران فروشی را بررسی کند چون نرخ تورم 10 درصده نه 50 درصد

 • حمید
  ۵ ۰

  این است حمایت از حمل و نقل عمومی !!؟؟؟

 • سام
  ۵ ۰

  پس تورم که 7 درصد بود چی شد یهو می خواین 50 درصد افزایش بدین!!!

 • مهندس بیکار
  ۳ ۱

  در کشورهای اروپایی حمل و نقل عمومی رایگان است چون دولت ها از حمل و نقل عمومی و مترو و تراموا و بی آر تی حمایت میکنند - توسعه اتوبوس های هیبریدی و گازسوز و برقی

 • عمو آصف
  ۱ ۰

  دولت میگه تورم 10 درصده . افزایش حقوق کارمندان وکارگران 10 تا 12 درصده ولی افزایش نرخ کرایه باید 30 درصد باشه ؟؟؟؟؟