رییسی: مناسبات اقتصادی با مالزی با تدوین برنامه راهبردی بلندمدت باید افزایش یابد

رئیس جمهور تدوین برنامه همکاری‌های راهبردی بلندمدت میان ایران و مالزی را ترسیم کننده افق‌های جدید در تعاملات دو کشور دانست و گفت: امیدواریم با دوین این برنامه، بتوانیم راه‌های طی نشده، به‌ویژه در افزایش مناسبات و تبادلات اقتصادی را تجربه کنیم.

رییسی: مناسبات اقتصادی با مالزی با تدوین برنامه راهبردی بلندمدت باید افزایش یابد

به گزارش اقتصادآنلاین، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز سه‌شنبه در دیدار آقای «زمبری عبدالقدیر» وزیر امور خارجه مالزی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران و مالزی،‌ بر ضرورت توسعه مناسبات دو کشور به‌ویژه در بخش‌های تجاری، صنعتی، کشاورزی، علم و فناوری و فرهنگی تاکید کرد.

رئیس جمهور تدوین برنامه همکاری‌های راهبردی بلندمدت میان دو کشور را ترسیم کننده افق‌های جدید در تعاملات ایران و مالزی دانست و افزود: امیدواریم با تهیه و تدوین این برنامه، بتوانیم راه‌های طی نشده، به‌ویژه در افزایش مناسبات و تبادلات اقتصادی را تجربه کنیم.

آقای «زمبری عبدالقدیر» وزیر خارجه مالزی نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران را شریک بسیار مهم کشورش در منطقه و جهان اسلام دانست و با تاکید بر اینکه کشورش تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران را هرگز به رسمیت نخواهد شناخت، برگزاری نشست‌های مشترک با مقامات جمهوری اسلامی در این سفر را بسیار مثبت ارزیابی کرد و توسعه و تقویت مناسبات دوجانبه با تهران به‌ویژه در بخش‌های کشاورزی، پزشکی و علم وفناوری را خواستار شد.

ارسال نظر
ارسال نظر