مدرس خیابانی: مهاجمان امروز حادثه زاهدان «تروریست» و «تجزیه طلب» بودند

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به حادثه امروز زاهدان گفت: برای ما مسجّل شد که این افراد "تروریست" و تجزیه‌طلب" بودند و با تلاش نیروهای امنیتی، تروریست‌‌ها ناکام ماندند.

مدرس خیابانی: مهاجمان امروز حادثه زاهدان «تروریست» و «تجزیه طلب» بودند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین مدرس‌خیابانی درباره حمله تروریستی امروز در زاهدان اظهار داشت: بعد از نما‌ز جمعه عده‌ای از افراد ناشناس و تجزیه‌طلب به‌سمت کلانتری 16 زاهدان در نزدیکی مسجد مکی حمله‌ور شدند و مقر انتظامی را مورد تعرض قرار دادند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی این ‌تروریست‌ها تصرف کامل کلانتری بود، افزود: آنها بعد از خسارت به دیوارهای کلانتری اقدام به پرتاب سنگ و مواد آتش‌زا به داخل کلانتری 16 کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان با ابراز اینکه بعد از این حادثه واکنش نیروهای امنیتی و نظامی قاطع بود، تصریح کرد: این افراد "تروریست" و "تجزیه‌طلب" بودند که برای ما مسجّل شد و بحمدالله با تلاش نیروهای امنیتی، تروریست‌ها در دستیابی به هدفشان ناکام ماندند.

مدرس‌خیابانی با بیان اینکه تروریست‌ها بعد از ناکامی در حمله به 3 کلانتری زاهدان به فروشگاه‌ها، بانک‌ها و بازار زاهدان تعرض کرده خسارت فراوانی به اموال مردم زدند، ادامه داد: با حضور نیروهای امنیتی در سطح شهر بلافاصله اوضاع کنترل شد و هم‌اکنون آرامش در شهر برقرار است.

وی با تأکید به اینکه ‌‌نیروهای نظامی و امنیتی تا دستگیری کامل اشرار مسلح از پای نخواهند نشست، اضافه کرد: از مردم زاهدان نهایت قدردانی را داریم که امروز با این تروریست‌ها همراهی نکردند‌ و از آنها اعلام برائت کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان با توجه به محکومیت حادثه امروز زاهدان از سوی بزرگان و علمای شیعه و اهل‌تسنن، خاطرنشان کرد: از مولوی عبدالحمید قدردا‌نی می‌کنم که به‌موقع این حرکت را محکوم کرد و آرامش برقرار شد.

مدرس‌خیابانی با اشاره به اغتشاشات در سایر نقاط کشور در چند روز گذشته تأکید کرد: این در حالی بود که ‌تا ظهر امروز ‌فضای بسیار آرامی در استان سیستان و بلوچستان حکم‌فرما بود.

وی با اعلام اینکه "تاکنون در حادثه امروز 19 نفر ‌کشته ‌و‌ 20 نفر مجروح شده‌اند، اظهار داشت: این تعداد شامل مردم و نیروهای نظامی است که آمار تفکیکی به‌زودی اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر