تشریح جزئیات دستگیری پسر میرسلیم به اتهام همکاری با منافقین

مصطفی میرسلیم عضو شورای مرکزی حزب موتلفه و نماینده فعلی تهران در مجلس به تشریح جزئیاتی از دستگیری پسرش به اتهام همکاری با منافقین پرداخت.

تشریح جزئیات دستگیری پسر میرسلیم به اتهام همکاری با منافقین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مصطفی میرسلیم نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، درخصوص ماجرای بازداشت پسرش به اتهام همکاری با منافقین اظهار داشت: مهدى را ظاهراً پس از دو سال مراقبت، در تیرماه ١٣٩٨ بازداشت و در بهمن 1398 به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به پنج سال حبس محکوم کردند که پس از درخواست تجدید نظر و قطعى شدن حکم، در بهمن ١٣٩٩ به زندان اوین برده شد.

وی افزود: در هنگام دستگیرى او، با اطلاعاتى که مأموران امنیتى به من دادند متوجه مسائلى که او را گرفتار کرده بود شدم و فکر می‌کنم که اگر زودتر متوجه این مسائل شده بودم، با تنبیه مختصری می‌توانستم او را از از این وضعیت نجات دهم.

میرسلیم تاکید کرد: بنده برای جلوگیری از هرگونه شائبه و شبهه، در هیچ یک از مراحل بازداشت و بازجویى و محاکمه و تجدید نظر دخالتی نکردم.

این نماینده مجلس درخصوص اقدامات فرزندش در این پرونده گفت: منافقین با شناسایى و سوء استفاده از نقطه ضعف مهدى او را شکار کرده و به دام انداخته و سعى کردند از او اطلاعاتی بدست بیاورند که البته چون او فاقد هرگونه اطلاعات طبقه بندى شده بوده، موفقیتى جز به دام انداختن او به دست نیاوردند.

وی درخصوص نقطه ضعف فرزندش نیز خاطرنشان کرد: نقطه ضعف مهدى از بدو تولد با او بوده واین مسئله هم جسمی است و هم روحی. من و مادرش هم بسیار تلاش کردیم تا این نقاط ضعف بر شخصیت او تأثیر نگذارد و او بتواند بتدریج که رشد مى کند، بدون احساس ضعف و به صورت عادى به تحصیل و زندگى اجتماعى بپردازد و تا حدود زیادى هم موفق بودیم.

میرسلیم ادامه داد: فرزندم بسیار عاطفى و ساده لوح و سست ‌اراده است؛ این ضعف موجب ناتوانی در تامین وضعیت معیشتی او شده و منافقین نیز با استفاده از همین موارد توانستند او را جذب کنند و به انحراف بکشانند و مأموران امنیتى نیز گمان کرده بودند که او عنصر اثرگذاری است.

وی گفت: من به عنوان پدرش، حتى بعد از پنجاه سال ابا دارم که بگویم او ضعیف است تا مبادا به شخصیت او اهانت شود ولى واقعیت همین است و اکنون اغلب کسانى که با این پرونده سروکار داشته اند این نقاط ضعف را بخوبى مى دانند.

این نماینده مجلس ادامه داد: مهدى در دوران بازجویى متوجه شد که فریب خورده و به دام افتاده و کاملا نادم و افسرده شد به گونه‌اى که دائم پس از بازجویی و بویژه در زندان احساس غربت مى‌کرد و شب و روز را با اشک و ناله مى ‌گذراند و هم‌بندی‌هایش او را وادار کرده بودند از قرص‌هاى آرامبخش استفاده کند و همین موجب شد ضعف جسمانى‌اش تشدید شود و حتی تعادلش را از دست بدهد.

میرسلیم اظهار داشت: همچنین برخى از همبندی‌هاى او در هنگام مرخصى به من گفتند که دیگران، مهدى را وادار به بیگارى کرده و از او اخاذى مى کنند و بدتر از همه به مناسبت شرکت در رأى گیرى و انتخابات ریاست جمهورى به او اهانت مى کردند. اینها نمونه هایى بود از آنچه در زندان رخ مى داد و وقتى یقین به صحت گزارشها پیدا کردم و برایم محرز شد که از طرف هم‌بندی‌هایش ظلمی رخ داده، در نامه اى از رئیس قوه قضائیه سؤال کردم که آیا منظور از ٥ سال حبس، زندان توأم با تحقیر و توهین و اخاذى است؟ ایشان هم بزرگوارى کردند و جواب دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص کارنامه دستگاه قضایی در دوره تحولی اخیر تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه، دادستان کل و دادستان تهران بارها از زندان بازدید کردند و کاستی‌های موجود در زندان‌ها را از نزدیک دیدند و ان شاءالله ادامه این روند، اصلاحات خوبى در پى خواهد داشت.

میرسلیم در پاسخ به سوال دیگری درخصوص نحوه مرخصی گرفتن فرزندش از زندان، خاطرنشان کرد: مرخصى از زندان تابع ضوابطى است که مهمترین آنها مربوط به رفتار خود زندانى است. با توجه به گزارش دادیاران مقیم و وضع جسمى و روحى فرزندم، او را مستحق مرخصى تشخیص دادند.

وی افزود: در این فاصله، مهدى درخواست عفو کرده بود که با ملاحظه رفتار و شرائط او نیمى از مدت حبس او مشمول عفو شد.

این نماینده مجلس گفت: به نظر من، دستگاه قضا باید این نکته را در نظر بگیرد که زندان، مجازات مناسبی برای فردی با این شرایط ضعیف نیست؛ آن هم زندانى که درشرائط کنونى امکان طبقه‌بندى زندانیان در آن به نحو شایسته وجود ندارد.

میرسلیم تصریح کرد: این سخنان بنده نه براى مبرا کردن فرزند و نه براى اعمال نفوذ در دستگاه قضایی است چراکه از مشکلات کار آنها بخوبی آگاهم و امیدوارم بتوانند هرچه زودتر و بهتر اصلاحات بنیادین را در قوه قضائیه به ثمر برسانند.

وی اضافه کرد: امروز کارهای بزرگى آغاز شده که منحصر به دستگاه قضایى نیست و در قوه مجریه نیز اصلاحات مهمى باید انجام گیرد که شرط اصلى موفقیت آن، شایسته سالارى در گزینش مدیران و مجریان است.

میرسلیم گفت: ما هم در مجلس باید اهتمام خود را صرف همین اصلاحات بویژه نظارت بر اجراى قوانین و مقررات قانونى کنیم و سپس از مردم توقع داشته باشیم که همدلانه با دولت همراهی کنند تا دولت بتواند بتدریج و با مراعات اولویت، پاسخگوی مطالبات عقب مانده و برحق مردم باشد.

وی تاکید کرد: بنده شخصاً از پیگیرى جدى براى ریشه کن کردن مفاسد و خشکاندن انحرافات و تخلفات و ویژه خوارى‌ها دست بر نخواهم داشت و منافقان و تبهکاران سیاسى و زالوصفتان اقتصادى و منحرفان فرهنگى و جنایتکاران اجتماعى و امنیتى گمان نکنند که این یورشهاى مذبوحانه آنها این جانب را تضعیف خواهد کرد یا از پا خواهد انداخت. ما بر آن عهد که با امام بسته‌ایم استوار خواهیم ماند.

میرسلیم در پایان خاطرنشان کرد: نکته اصلى در تمام موارد این چنینی، به وجود فساد و ریشه دواندن مفاسد در کشور برمى گردد و هرکس در راه مبارزه با تباهی‌ها گام بردارد با این قبیل یورش‌ها مواجه مى شود و تا موقعى که در این مسیر ثابت قدم باشد علیه او داستان‌ها مى بافند و به او تهمت مى زنند و با کنایه و اشاره و طنز هتاکى مى کنند؛ اینها جزو عوارض مبارزه با فساد است و باید به عنوان واقعیت بپذیریم و پاسخ لازم و مناسب راهم بدهیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

 • موسی ملایی
  ۲ ۰

  خسته نباشید میرسلیم ۰۰۰۰۰از رفتار خودت هم مشکوک بودی

 • احمد یان
  ۴ ۰

  خیلی جالبه اقا دیت مریزاد شما در مناظره ریاست جمهوری می خواستید مملکت را اصلاح کنید در صورتی که از کنترل نزدیکترین افراد خانواده خد عاجز ماندید به نظر عضویت در چند هییت مدیره شرکتهای پولدار و تلاش برای مقامهای بالاتر شما را از تربیت فرزند دور نگه داشته پسرشما اگر از طبقه کم برخوردار جامعه بود به دلیل مشکلات مالی قابل هضم بود ولی این صحبتها توجیهی بیش نیست تنها شما اینطور نیستید اکثر مسیولین همین توجیه را دارند ... خوب حالا هم که مشکلی نیست بعد از حبس استخدام دولت نمی خواهد بشود که از فیلتر تحقیقات و سو سابقه قبول نشود با پول یا مفت باباجون در یکی ازبلاد کفر و دشمن ملت ایران روزگار خواهد گذراند اینکه ناراحتی نداره برای اتمام زود هنگام دوران حبس هم که مفر زیاد است . علی برکه الله.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  آیا برای بازداشتی‌های مردم عادی هم در سالهای گذشته اینقدر ریوف بودید که نیمی از محکومیتشان را ببخشید

 • بازنشسته
  ۴ ۰

  جناب میرسلیم که فکر میکنید پست و مقام ارثیه خانوادگی امثال شماست، کافی بود کمی هم درباره مافیای خودرو که بخاطر سو استفاده های خود از جیب مردم و مخالفت با واردات خودرو هم صحبت میکردید.راستی آقای میرسلیم داستان ان کفش امریکایی چه بود؟ هنوز معتقدید مردم برای ریاست جمهوری به شما رای میدهند؟؟ بس کنید ..حیا کنید.چنبره خودرا بر بیت المال بردارید . نیازی نیست پسر خودرا از خیانتها تطهیر کنید چرا که نفودشما به اندازه کافی جریمه سنگین ایشان را کاهش داده است.کاری که برای بسیاری از زندانیانی که بیگناه در بازداشت هستند و حتی هنوز محاکمه هم نشده اند صورت نگرفته است.کسانی که سینه خودرا برای دفاع از این ملت ستمدیده سپر کردند..متاسفم که همیشه خودرا طلبکار مردم میدانید .

 • ناشناس
  ۵ ۰

  تو پسر خودت را نتونستی راهنمایی کنی بعد واسه یک مملکت تصمیم میکیری

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خوب به سلامتی اصولگرایان محترم داره دم خروس شون کم کم رو میشه یه روز ولد محسن رضایی،یه روز خواهر زاده شریعتمداری کیهان،حالاهم ولد این مردک پورسلیم،گوه به هیکلشون بی پدرا ،اونوقت به جوونای مملکت دائم تهتمت میزنند و عامل بیگانه و صهیونیست می خونند.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اقای میر سلیم این کارای پسرت
  تاوان ظلم هایی که شما به مردم کردید
  که خداوند از عزیزترین کسانتان و با دستای خودتان شما را بی ابرو میکند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا میر سلیم رو از بدنه نظام جدا نمیکنن. در خصوص این اقا وزارت اطلاعات تحقیق کند. رفتار و اظهار نظر و حمایتهای خاص این اقا شک بر انگیز است

 • دشمنداعش
  ۰ ۰

  سلام آقای مهندس مصطفی میرسلیم، طرز سخنتان از جگر گوشه اتان و بیان حقایق موجود جامعه از طراز عدالت خواهی و عدالت جویی ذات پاکتان میباشد. حقیقتن چند روز پیش آن عکس از آرم کفشتان در مجلس شورای اسلامی که در جراید فضای مجازی توزیع گسترده داشت افتادم را به دوگانگی در موضوع سوابق و عملکرد یکی از فدائیان راه اسلام و انقلاب اسلامی کشاند. اما با این مصاحبه آن هم بعد از 3 سال و در دفاع از اجرای صحیح قوانین و مبارزه با فساد پی به سلامت نفس و دفاع از مظلوم که از شاخصه های حتمی شماست ، به عینه برایم روشن و روشنتر شد. توفیقات شما را در اجرای منویات شرعی ، قانونی و عرفی کشورم را آرزومندم.
  دبیر تازه بازنشسته تهران.

 • سیاوش
  ۲ ۰

  بسمه تعالی دوستان عزیز به نظر شما آقای میر سلیمانی در کشور دیگه ای زندگی میکرد چکاره میشد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ‌انکس که ادعای بیشتری دارد تخلفات بیشتری هم دارد. مگر شما مسولی را می‌شناسید که از این مشکلات نداشته باشد. با پسرش چکار می‌کنند آزاد میشه تشریف میبره کانادا ولی دختر بیچاره مادر مرده ای که کسی را نداره بخاطر روسری نداشتن 10 سال باید بره زندان. حالا عضو گروه های معاند بودن جرم بزرگتری هست یا نداشتن روسری. یا یک جوان کردی بود سریعا حکم محارب می‌گرفت و اعدام میشد از این دوگانه های دستگاه قضایی ما نمونه های زیادی دیده وشنیده ایم.

 • قلی رمزون
  ۲ ۰

  نمیشه یکی پسرش منافقین را بندازه خودش مصلحت نظام ومجلس وطمع رییس‌جمهور هم داشته این که خرتوخره اخراج از قدرت حقشه حالا اگه نگیم اعدام

 • حسین طاهری
  ۰ ۰

  مردک تو تونستی به رئیس قوه قضائیه نامه بدی و اونم جوابت را بده و بره سرکشی کنه از زندان اونم با دادستان و...
  یکی مثل من که جانباز از کار افتاده کلی جنگ هستم و تو سن ۱۴ سالگی هم جانباز شده ام بیش از ده بار به رئیس قوه قضاییه در خصوص اجحاف محرز در حق من و خانواده ام تامه نگاری کردم و پیگیر احقاق حق شدم دریغ از یک پاسخ حتی ...
  بله باید به پسر مزخرف منافق تو مرخصی بدهند و با من جانباز از کار افتاده کلی اینگونه برخورد کنند ...
  اگر نکنند که فرق پسر آغای میرسلیم با من جانباز مشخص نمیشه

آخرین خبر ها