• صفحه اصلی
  • سیاسی
  • علم الهدی: نسخه نجات بخش افغانستان تاسی به تجربه های جمهوری اسلامی است
تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
در دیدار با نمایندگان مردم و علمای افغانستان؛

علم الهدی: نسخه نجات بخش افغانستان تاسی به تجربه های جمهوری اسلامی است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: تنها راه برون‌رفت افغانستان از بحران‌های کنونی به عنوان یک نسخه نجات‌بخش، تأسی به تجربه جمهوری اسلامی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شفقنا، حجت الاسلام علم الهدی در دیدار جمعی از نمایندگان مردم و علمای افغانستان با تأکید بر ضرورت ایجاد اتحاد و انسجام در جمعیت نیروهای متدین و نخبگان دینی افغانستان گفت: تنها راه برون‌رفت افغانستان از بحران‌های کنونی به عنوان یک نسخه نجات‌بخش، تأسی به تجربه جمهوری اسلامی و اندیشه‌های امامین این انقلاب در پرتو وحدت ‎آفرینی است.

او افزود: این وحدت همان عاملی است که دشمن از محقق شدن آن وحشت دارد و در سال‎های اخیر در قالب تشکل فاطمیون به‌عنوان نمونه بارز و کاملی از اتحاد مجاهدان افغانستانی ثمرات و برکاتی داشته که نتایج آن فراتر از ملت افغانستان و مردم ایران، در سطح امت اسلامی و محور مقاومت زمینه بروز و ظهور یافته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: در سایه این انسجام، برادران افغانستانی می‌توانند هم در حوزه مسائل و مشکلات کشور خود نقش‌آفرین و تأثیرگذار باشند و هم در منطقه و کشورهای اسلامی بتوانند به یاری برادران و خواهران مظلوم و ستمدیده خود بیایند.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام وحیدی به نمایندگی از علمای افغانستان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی باعث شد تا زمینه‌های ارتباطی دو ملت ایران و افغانستان از لوث وجود مستکبران عالم پاک شود اما واقعه تروریستی اخیر در حرم مطهر رضوی نشان داد که نظام سلطه همچنان از وحدت دو امت در هراس است و با به کارگرفتن ایادی و مزدوران خود تلاش دارد تا از یکسو حرم مطهر رضوی به‌عنوان قبله‌گاه قلوب عاشقان اهل بیت (ع) و پایتخت معنوی جهان اسلام و از سوی دیگر سفارت جمهوری اسلامی به‌عنوان نماد این نظام مقدس در کشور افغانستان را موردهجمه و جسارت قرار دهد.

او ادامه داد: تهیه و انتشار گسترده کلیپ‌های ساختگی از سوء رفتار با اتباع افغانستانی مقیم ایران و به همین ترتیب، رفتار ناشایست افغانستانی‌ها با برادران ایرانی خود یک توطئه بزرگ و سازمان یافته است که هرگز زیرساخت حقیقی ندارد.

این عالم افغانستانی تصریح کرد: کشور ما در قرن اخیر همواره باتلاق ابرقدرت‌ها بوده و همیشه کشورهایی که داعیه سروری بر عالم را داشته‌اند، طعم تلخ شکست و مذلت را با ورود به افغانستان تجربه کرده‌اند. با این حال و اگرچه ماحصل این جنگ‌های مستمر و متوالی، تحمیل خسارات شدید بر ملت مظلوم افغانستان بوده اما انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به‌مثابه انفجار نور، کشور ما را نیز بهره‌مند کرد و آحاد مردم ما به تأسی از راه گرامی و پرافتخار امام خمینی (ره)، رویکرد انقلابی و استکبارستیزانه را در پیش گرفتند.

یکی از حضار در ابتدای این جلسه با اشاره به سخنان اخیر آیت‌الله علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه مشهد اظهار داشت: ماحصل رصد ما از فضای مجازی نشان می‌دهد که نه‌فقط اتباع افغانستانی مقیم ایران بلکه همه مهاجران در کشورهای اروپایی، آمریکا و کشورهای آسیایی نظیر هند و استرالیا در جریان اخبار مربوط به سخنرانی شما در امام جمعه مشهد قرار گرفته بودند و آن چه در خطبه‌ها مطرح شد، موجی از امید را در دل مؤمنان ایجاد کرد و زمینه‌ساز خنثی‌سازی چند دهه ایران‎هراسی در کشور افغانستان شد.

او افزود: حضور این جمع در دفتر شما اولاً به خاطر قدردانی است و دوماً برای تجدیدبیعت ما به نمایندگی از همه برادران و خواهران افغانستانی مقیم ایران و خصوصاً اتباع ساکن در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی که تحت لوای ولایت خود را برادر و خواهر دینی مردم شریف ایران می‌دانند.

منبع: شفقنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها