تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

تعیین تکلیف طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در سال ۱۴۰۱

تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت از مهم ترین مصوبات کمیسیون اجتماعی مجلس در سال ۱۴۰۰ بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، رییس کارگروه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس با بیان این مطلب اظهار داشت: طرح ساماندهی کارکنان دولت از مسائل مهم و راهبردی محسوب می‌شود که تصویب آن مانع ایجاد چالش‌ در نظام اداری و استخدامی کشور است.

گودرزی افزود: برای ساماندهی وضع موجود ابتدا باید نیروهای موجود تعیین تکلیف شوند و سپس سازوکار آزمون به کارگیری نیرو نهادینه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، به منظور یکپارچه سازی نیروی انسانی در کمیسیون اجتماعی تصویب شد و در سال ۱۴۰۱ در دستور کار بهارستان نشینان قرار می گیرد. نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس تاکید کرد: این یک مطالبه عمومی است و ضرورت آن نیز بر همگان مبرهن است.

گودرزی همچنین موضوع بیمه کارگران ساختمانی را از دیگر مصوبات مهم کمیسیون اجتماعی مجلس در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: رسیدگی به موضوع بیمه کارگران ساختمانی در نوبت بررسی در جلسه علنی قرار دارد. وی تصریح کرد: در زمینه بیمه کارگران فصلی و ساختمانی ۱۲هزار میلیارد تومان کمبود اعتبار وجود داشت که قرار شد با مصوبه اعضا این کمبود جبران شود.

حجم ویدیو: 7.10M | مدت زمان ویدیو: 00:02:42
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها