تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
نامه قالیباف به رییسی؛

پنج قانون جدید مجلس ابلاغ شد

رییس مجلس ۵ قانون را به دولت ابلاغ کرد تا به اجرا در بیاید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدباقر قالیباف در نامه‌ای به حجت الاسلام رییسی، رییس جمهور دولت سیزدهم، «قانون تفسیر ماده (۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم» را به دولت ابلاغ کرد.

این قانون فعالیت‌های مربوط به تولید کمپوست قارچ را از دریافت مالیات مفاف می‌کند. بر اساس ماده (۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم، درآمد همه فعالیت‌های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری، احیای مراتع و جنگل ها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات از پرداخت مالیات معاف هستند.

در نامه رییس مجلس به رییس دولت، «قانون فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه احزاب سیاسی» و «قانون به هزینه قطعی منظور نمودن اعتبار خرید وسایل حفاظتی جزیره خارک» هم به دولت ابلاغ شده.

همچنین دو سند الحاقی و توافق در میان قوانین ابلاغ شده وجود دارد؛ «قانون سند الحاقی (پروتکل) اصلاحی بند (۵. ۴. ۱. ۱۰) اساسنامه مؤسسه منطقه‌ای استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه شناسی سازمان همکاری اقتصادی (ریسکام)» و «قانون سند الحاقی (پروتکل) اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی» که پیشتر در مجلس نهایی شد و به تأیید شورای نگهبان هم رسید، برای اجرایی شدن به دولت ابلاغ شده.

رییسی بر اساس ماده یک قانون مدنی، موظف است با ارسال این نامه قالیباف، قوانین را ظرف مدت ۵ روز برای اجرا در دستگاه‌ها ابلاغ کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها