جلال رشیدی کوچی؛

رای گیری کمیسیون قابل قبول نیست

جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس در توییتی از ابطال مصوبه کمیسیون مشترک درباره کلیات طرح موسوم به صیانت خبر داد و گفت این رای گیری از لحاظ قانونی دارای ایراد است و قابل پذیرش نیست.

رای گیری کمیسیون قابل قبول نیست

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مشرق؛ معاونت قوانین در نامه ای از رعایت نشدن آئین نامه داخلی در فرایند بررسی طرح صیانت خبرداد و تاکید کرده که آنچه در جلسه امروز کمیسیون مشترک رای گیری شده متفاوت از طرحی است که از صحن علنی مجلس به این کمیسیون ارجاع شده و اساسا نباید مبنای رسیدگی و رای گیری در کمیسیون قرار می گرفت.

قرار بوده کمیسیون، موادی که براساس حکم رهبر انقلاب در صلاحیت شورای عالی فضای مجازی است را استخراج و مطابق مصوبه شورای عالی آن دسته از مواردی که در صلاحیت تقنینی مجلس است را تصویب کند اما آن چه تصویب شده مطابق با این موارد نیست.

اگر کمیسیون بنا داشت متن ارجاع شده از صحن علنی را تغییر دهد تنها راه آن استفاده از ماده ۱۴۲ آئین نامه داخلی و ارجاع به مرکز پژوهش‌ها بود اما این موضوع تحقق نیافته و لذا در رای گیری کلیات طرح، قانون آئین نامه مجلس رعایت نشده است.

به دلایل ذکر شده و اینکه مصوبه اخیر متفاوت از طرح ارجاعی به این کمیسیون است، آنچه رای گیری شده امکان بارگذاری در سامانه قوانین مجلس را ندارد و نمی‌تواند مبنای رسیدگی کمیسیون قرار گیرد.

توییت رشیدی کوچی

نامه

منبع: مشرق
ارسال نظر

آخرین خبر ها