بازدید رییسی از پروژه ملی پل خلیج فارس

نوشته شده توسط تحریریه اقتصاد آنلاین در ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ساعت ۱۵:۴۰

رییس‌جمهور در ادامه سفر به جزیره قشم، از محل اجرای طرح جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل به عنوان یک طرح عظیم ملی و همچنین شرکت نفت فلات قاره در جزیره قشم، بازدید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، در بازدید آیت‌الله رییسی و هیات همراه از شرکت نفت فلات قاره قشم اعلام شد اقدامات اجرایی این شرکت از سال ۱۳۸۶ با تعریف پروژه‌های مختلف نصب تأسیسات خشکی و فراورش نفت میدان مشترک هنگام، مخازن ذخیره نفت، خطوط لوله ارتباطی جهت ارسال به مبادی مورد نظر آغاز شده است.

رییس جمهور همچنین با حضور در محل اجرای پل خلیج فارس، از موقعیت این پروژه مهم ملی و برنامه اجرای این طرح توسط مهندسان داخلی کشور از سال ۱۴۰۱ و بهره‌برداری از آن در انتهای سال ۱۴۰۴ آگاه شد.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در این بازدید اعلام کرد: با تأمین اعتبار ۳۰۰ میلیون یورویی، عملیات ساخت پل خلیج فارس در قشم از سال آینده آغاز و تا پایان ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

سعید محمد اظهار داشت: اجرای این پروژه مهم ملی با تأمین اعتبار ۱۰۰ میلیون در هر سال به صورت تهاتر نفت مورد قبول شرکت سازنده داخلی قرار دارد و قیمت توافقی داخلی بسیار پایین‌تر از درخواست شرکت‌های خارجی می‌باشد.

وی افزود: امیدواریم با آغاز قطعی این پروژه توسط مهندسان و صنعتگران داخلی در مدت زمان یاد شده شاهد تحولات اقتصادی در این جزیره باشیم.

رییس جمهور و هیات همراه روز گذشته در ادامه سفرهای استانی وارد بندرعباس مرکز استان هرمزگان شدند و امروز از بندرعباس ابتدا به جزیره هرمز سفر کردند و سپس وارد جزیره قشم شدند و آخرین برنامه سفر رییس جمهور به قشم نشست خبری با اصحاب رسانه در محل فرودگاه بین‌المللی این شهرستان است که تا لحظاتی دیگر آغار می‌شود.

حجم ویدیو: 14.60M | مدت زمان ویدیو: 00:02:28
منبع: مهر
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر