کد خبر 576808
قالیباف در نشست بررسی وضعیت بیماری‌های خاص؛

بیماران خاص به صورت متمرکز تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند

رییس مجلس با بیان اینکه باید تمامی بیماران خاص به صورت متمرکز تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند، افزود: اگر سند بیماری‌های خاص اجرایی شود، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه، 10 آبان) در نشست بررسی وضعیت بیماری‌های خاص، گفت: برخی از اقدامات در میان سایر کارهایی که در کشور انجام می‌شود موردی هستند، اما این مباحث جنبه انسانی دارند و باید مسئولین به آنها توجه کنند.

رییس قوه‌مقننه با تأکید بر اینکه در جلسات اعلام می‌شود که مسکن خانواده‌های دارای 2 معلول تأمین شده، اما این گونه نیست، ادامه داد: برخی مسائل خاص وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه داشته باشیم، باید در بودجه 1401 مسائل مطرح شده در نشست امروز به نتیجه مطلوب برسد و توسط کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت پیگیری‌های لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه باید تمامی بیماران خاص به صورت متمرکز تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند، افزود: اگر سند بیماری‌های خاص اجرایی شود، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

قالیباف با اشاره به اینکه اگر احساس کنیم بیماران خاص فرزندان ما هستند، امورات آنها را خارج از ضوابط پیگیری می‌کنیم تا از گرفتاری نجات یافته و درمان آنها تحت پوشش بیمه قرار گیرد، افزود: همان گونه که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد، در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی، بیماران خاص سرویس‌های رایگان دریافت می‌کنند، اما برخی خدمات تحت پوشش بیمه‌ای قرار ندارند که باید تحت پوشش قرار گیرد.

وی ادامه داد: در صورت تحت پوشش قرار گرفتن تمامی بیماری‌های خاص در قراردادهای منعقد شده با بیمارستان‌های دولتی باید خدمات ارائه شده تحت پوشش قرار گیرد، زیرا برخی از بیماران امکان جابجایی ندارند و نیازمند خدمات توانبخشی نیز هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش تحت پوشش قرار گرفتن بیماری‌های نادر از 20 مورد به 45 مورد در جریان بررسی بودجه و برنامه هفتم توسعه توسط مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود.

قالیباف با بیان اینکه اعداد و ارقام هزینه داروهای بیماری‌های خاص بسیار زیاد است، تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با اولویت‌بندی بیماری‌های موجود براساس تعداد بیمار، زمان رسیدن به هدف و هزینه واردات، تولید داروها را در دستور کار قرار دهد.

تکمیل می شود...

ارسال نظر