کد خبر 573101
در جریان سفر به مسکو؛

سرلشکر باقری با وزیر دفاع روسیه دیدار کرد

رییس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان در ادامه رایزنی‌های دفاعی خود در مسکو با «ارتشبد سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور، در ادامه رایزنی‌های دفاعی خود در مسکو، ظهر امروز (سه‌شنبه) با «ارتشبد سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر دفاع روسیه در آغاز این دیدار از سفر رییس ستادکل نیروهای مسلح و اعضای هیئت بلندپایه نظامی جمهوری اسلامی ایران به روسیه ابراز خرسندی کرد و گفت: همکاری‌های نظامی و دفاعی دو کشور در مسیری همواره و با سرعت در حرکت است.

سرگئی شایگو با قدردانی از نقش ارزنده ایران در مبارزه با تروریسم بین‌الملل و بازگشت امنیت به سوریه، گفت: جمهوری اسلامی ایران بازیگری فعال و نقش آفرین در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بوده و مسکو به توسعه روابط با ایران در همه عرصه‌ها علاقمند است.

باقری نیز در آغاز این دیدار ضمن تمجید از حمایت دولت روسیه و رییس جمهور این کشور برای پیوستن ایران به سازمان همکاری‌های اقتصادی-امنیتی شانگ‌های گفت: حضور ایران در این سازمان تسهیل‌کننده روابط با کشورهای عضو بویژه روسیه و چین است.

این دیدار که در ادامه نشست روز گذشته سردار باقری با والری گراسیموف رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه برگزار شد دو طرف علاقمندی خود را برای ارتقای سطح مناسبات اعلام کردند.

در این دیدار همچنین درخصوص همکاری نیروهای مسلح روسیه و ایران و قراردادی که قرار است امضا شود، گفتگو شد.

ارسال نظر