کد خبر 529261

معاون اول قوه قضاییه؛

ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در کشور تشکیل شده است

معاون اول قوه قضاییه از تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در کل کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسنی اژه‌ای ۲۹ اردیبهشت در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: با تمهیداتی که مسئولان دولتی به ویژه وزارت کشور در نظر گرفتند، امیدواریم انتخاباتی پرشور همراه با امنیت و سلامت کامل را در 28 خرداد شاهد باشیم.

وی مأموریت دستگاه قضا را نظارت بر روند انتخابات و جلوگیری از جرایم انتخاباتی اعلام کرد و گفت: دستگاه قضا در این رابطه ستاد پیشگیری از جرایم خود را تشکیل داده تا در همه استان‌ها با محوریت دادستان‌ها، با جرایم انتخاباتی برخورد شود.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: دادستان کشور نیز با حضور در جلسات ستاد انتخاباتی سعی می‌کند تا با راهکارهایی مناسب و در مرحله اول با تذکر و در مراحل بعد برخورد قاطع جلوی تخلفات انتخاباتی را گرفته و اجازه ناامنی و بی‌انضباطی را ندهد.

محسنی اژه‌ای افزود: چنانچه جرمی اعم از امنیتی و یا غیر امنیتی در زمان انتخابات شکل بگیرد، دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد شده و یا در صورت شکایت خصوصی رسیدگی به این شکایات نیز به سرعت انجام می‌شود.

امنیت اقتصادی به شکل پایدار فراهم شده است

معاون اول قوه قضائیه به نامگذاری سال 1400 به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در کنار تحریم ظالمانه دشمنان و فشار اقتصادی و معیشتی به مردم اولویت دستگاه قضا حل مشکلات سرمایه‌گذاران و تقویت نظام تولید با رویکرد جهشی و افزایش توان اشتغالزایی است.

وی مقابله با فشار دشمنان را با اتکا به امکانات و توان داخلی یادآور شد و خاطر نشان کرد: ما اگر می‌خواهیم تحریم ظالمانه دشمنان را پشت سر بگذاریم باید بیشترین نگاهمان به درون باشد.

محسنی‌ اژه‌ای هم و غم دستگاه قضا را در رفع موانع پیش روی تولید و سرمایه‌گذاران اعلام کرد و گفت: تأمین امنیت اقتصادی، حمایت از سرمایه‌گذاری‌های سالم و مشروع و همچنین مبارزه با فساد جز برنامه‌های دستگاه قضاست.

وی افزود: آنهایی که چوب لای چرخ تولید می‌گذارند و یا مانعی در مسیر جهش تولید هستند باید منتظر برخورد جدی قوه قضائیه با این موانع باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر