خوردن این غذاها برای افسرد‌ه‌ها ممنوع!

هنگامی که به افسردگی مبتلا می‌شوید، باید از مصرف برخی غذا‌ها و آشامیدنی‌ها خودداری کنید.

خوردن این غذاها برای افسرد‌ه‌ها ممنوع!

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، افسردگی یک وضعیت در سلامت روان است که در طول آن فرد علاقه خود را به فعالیت‌هایی که معمولاً از آن ها لذت می‌برده است، از دست می‌دهد.

ممکن است دچار مشکلات روحی و جسمی شود که انجام کار‌های روزمره را برای او دشوار می‌کند و گاهی اوقات اضطراب از علائم افسردگی است و اضطراب نیز ممکن است منجر به افسردگی شود.

اگر از افسردگی و اضطراب رنج می‌برید از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های زیر باید اجتناب کنید:

- نوشابه‌های انرژی زا
این نوشیدنی‌ها می‌توانند ریتم‌های عجیب قلب، اضطراب و مشکلات خواب را ایجاد کنند. این موضوع به دلیل سطح کافئین آن ها است و این نوشیدنی‌ها اغلب حاوی مقادیر زیادی قند یا شیرین کننده‌های مصنوعی نیز هستند.

- سس گوجه
سس کچاپ ممکن است حاوی شیرین کننده‌های مصنوعی باشد که با اضطراب و افسردگی مرتبط است؛ بنابراین سس گوجه فرنگی خانگی را به جای آن امتحان کنید.

-آب میوه
فیبر موجود در میوه کامل، جذب انرژی خون را کاهش می‌دهد و بدون آن فیبر، شما فقط آب قند مغذی می‌نوشید که می‌تواند به سرعت شما را فعال کند و به همان سرعت شما را از بین ببرد.  حتی می‌تواند شما را گرسنه و بدخلق کند؛ بنابراین میوه را کامل بخورید.

-نوشابه معمولی
نوشیدنی‌های شیرین شده با قند مانند نوشابه ارتباط مستقیمی با افسردگی دارند. سعی کنید به جای آن از آب گازدار با کمی آب میوه استفاده کنید.

-نوشابه رژیمی
ممکن است با نوشیدن نوشابه رژیمی دچار افت انرژی ناشی از خوردن بیش از حد قند نشوید، اما می‌تواند شما را افسرده کند و کافئین بیش از حد در نوشابه‌ها می‌تواند مضر باشد و همچنین باعث اضطراب شود.

- نان تست
آرد سفیدی که نان تست از آن درست می‌شود، پس از خوردن به سرعت به قند خون تبدیل می‌شود و این می‌تواند باعث افزایش انرژی شود و در مواقعی که از اضطراب و افسردگی رنج می‌برید، مضر باشد؛ بنابراین فقط از نان سبوس دار استفاده کنید.

- قهوه
کافئین موجود در قهوه می‌تواند شما را پریشان و تحریک پذیر کند؛ همچنین می‌تواند خواب شما را خراب کند و به بهبود اضطراب و افسردگی کمکی نمی‌کند.

- روغن‌های هیدروژنه
"روغن‌های نیمه هیدروژنه" در غذا‌های سرخ‌شده، خمیر پیتزا، کیک‌ها، کلوچه‌ها و کراکر‌ها یافت می‌شوند. اگر چربی می‌خورید، آن را به نوع خوب تبدیل کنید که از غذا‌هایی مانند ماهی، روغن زیتون، آجیل و آووکادو دریافت می‌کنید. این‌ها می‌توانند خلق و خوی شما را بهبود بخشند.

-غذا‌های فراوری شده
اگر گوشت‌های فرآوری شده، غذا‌های سرخ شده، غلات تصفیه شده، آب نبات، شیرینی ها و لبنیات پرچرب زیاد مصرف می‌کنید، احتمال اضطراب و افسردگی شما بیشتر است. رژیم غذایی سرشار از غلات، میوه ها، سبزیجات و ماهی سرشار از فیبر می‌تواند به حفظ تعادل شما کمک کند.

ارسال نظر
ارسال نظر