کدام ادویه برای معده مفید است؟

اگر دنبال پاسخ این سوالات هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله گیاهان و ادویه جات مناسب برای بهبود مشکلات گوارشی که شما می‌توانید به خوبی بدنتان را با آنها از داخل درمان کنید معرفی شده اند.

کدام ادویه برای معده مفید است؟

ادویه های مفید برای گوارش و هضم بهتر

به گزارش اقتصاد آنلاین، با بهبود سلامتی دستگاه گوارش، به طور مستقیم می‌توانید یکسری از مسائل نگران‌کننده در بدنتان مانند نفخ، یبوست و التهاب روده را برطرف کنید. از غذایی که می‌خورید تا نحوه زندگیتان، عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند باعث آسیب بر سلامت کلی روده شما شوند. به سادگی، با مصرف این 7 گیاه و ادویه می‌توانید خیلی سریع حس شادابی و سلامتی را بدست بیاورید؛ درحالیکه بدنتان را هم سالم نگه می‌دارید.

خواص زردچوبه برای گوارش

زردچوبه.

زردچوبه ادویه متداول هندی است که به هضم کمک می‌کند و علاوه بر آن دستگاه گوارش را تسکین می‌دهد. زردچوبه مدت طولانی برای تسکین معده استفاده شده است؛ به دلیل ویژگی انقباضی آن زردچوبه تعادل اسید معده را حفظ می‌کند.

یک ادویه ضدالتهاب مانند زردچوبه برای بهبود و تسکین عالی است. اما، توجه به این نکته مهم است که مصرف بیش از اندازه یک چیز خوب می‌تواند بدن را تحت تاثیر هم قرار دهد.

مصرف زردچوبه را در حد تعادل امتحان کنید! در نتیجه می‌توانید تمامی خواص فراوان این ادویه فوق‌العاده را دریافت کنید.

زیره برای گوارش

یک ادویه متداول در بسیاری از غذاهای اسپانیایی است که برای برطرف کردن نفخ بعد از غذا بسیار عالی است.

زیره سیستم گوارشتان را تحریک می‌کند و به عنوان یک مسهل برای جلوگیری از یبوست استفاده می‌شود. در قسمت محصولات دمنوش حس خوب زندگی که شامل زیره، آویشن، زنیان و مرزنجوش می باشد و همچنین دمنوش زیره خالص را می توانید خرید کنید.

خواص رازیانه برای گوارش و هضم 

در اصل در فرهنگ‌ های مدیترانه‌ ای، رازیانه کاربرد آشپزی و دارویی فراوانی دارد. رازیانه به عنوان ترکیبی در بسیاری از آنتی‌اسیدها (ضد تجمع اسید در معده) استفاده می‌شود. به‌ دلیل توانایی در تسکین سوء‌ هاضمه به همراه تسکین یبوست و نفخ شکم، ادویه ارزشمندی است. رازیانه به دلیل خاصیت تنظیم هورمون های زنانه برای آقایان مناسب نمی باشد.

دمنوش راز سلامتی نیوشا شامل رازیانه، آلوورا، کاکوتی و چایی سبز می باشد که علاوه بر بهبود مشکلات گوارشی برای مشکلات بانوان بسیار مناسب می باشد.

زنجبیل تسکین دهنده ناراحتی های گوارشی

زنجبیل به‌ دلیل تسکین ناراحتی‌های دستگاه گوارش مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. این ادویه سلامت‌ بخش برای درمان تهوع به‌ ویژه در زنان باردار توصیه می‌شود. قرن‌ ها مردم حالت تهوعشان را با زنجبیل برطرف می‌کردند، اما این ادویه شگفت‌ انگیز به عنوان یک عامل ضد اسپاسم برای تسکین سیستم روده‌ ای و جلوگیری از اسهال نیز کاربرد دارد.

دمنوش چای سیاه و زنجبیل نیوشا بهترین گزینه برای مصرف روزانه و بهبود مشکلات گوارشی.

گشنیز بهبود دهنده سندرم روده تحریک پذیر

بسیاری ممکن است بذر گشنیز (Coriander) را با گیاه برگداری که از این بذر رشد می‌کند (Cilantro)، اشتباه بگیرند. بذر گشنیز دارای مزایای سلامت قدرتمند برای روده است. در مطالعه‌ ای، پس از 8 هفته مصرف بذر گشنیز، توسط افرادی که از سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) رنج ‌می‌بردند، بذر گشنیز به تسهیل درد و ناراحتی ناشی از سندرم روده تحریک‌ پذیر (IBS) کمک کرد.

دمنوش گزنه شنبلیله و گشنیز نیوشا برای بهبود سندرم روده تحریک پذیر بسیار مناسب است.

 پودر فلفل چیلی تسهیل عملکرد دستگاه گوارش

بر خلاف تصور غلط رایج که عطر و طعم ادویه‌ای شدید می‌تواند منجر به سوء هاضمه شود، ادویه‌ای مانند پودر فلفل چیلی برای تسهیل عملکرد دستگاه گوارش کاربرد دارد. این تحریک کننده دستگاه گوارش جریان سالم هضم مواد غذایی را در بدن تقویت می کند؛ همچنین تولید مناسب اسید‌های گوارشی را فعال می‌کند و حتی می‌تواند به ترمیم روده آسیب‌دیده نیز کمک کند.

نعناع فلفلی برای تقویت کبد، معده و سیستم روده

نعناع فلفلی یکی دیگر از گیاهان و ادویه جات مناسب برای بهبود مشکلات گوارشی است که در طب سنتی  برای تقویت کبد، معده و سیستم روده استفاده می‌شود که باعث کاهش علائم مربوط به سوء‌ هاضمه می‌شود.

این گیاه در عملیات هضم غذا کمک فراوانی به دستگاه گوارش می کند. همچنین برای افرادی کاه اشتها کاذب دارند بسیار مناسب است و با کاهش اشتها باعث کاهش حجم معده و کاهش وزن می شود.

منبع: طب شرقی
ارسال نظر

آخرین خبر ها