کد خبر 554872

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز خبر داد؛

آغاز مجدد واکسیناسیون کرونا در اهواز

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: روند واکسیناسیون گروه‌های هدف در اهواز از روز شنبه ۳۰مردادماه از سر گرفته می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امراله مردانی پنجشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در ۲ روز اخیر به علت استقبال خوب مردم از واکسیناسیون و کاهش سن گروه‌های هدف، با کمبود واکسن مواجه بودیم اما از روز شنبه مجددا روند واکسیناسیون آغاز خواهد شد.

وی افزود: افراد متولد سال ۶۲ و قبل از آن (۳۸ سال به بالا) ، گروه های شغلی هدف و افرادی که نوبت دوم واکسن‌شان فرا رسیده می توانند از روز شنبه نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: همچنان روند بیماری در اهواز افزایشی است و روزانه به طور میانگین یک هزار و ۹۰۰ بیمار به مراکز منتخب شرق اهواز مراجعه می‌کنند که این آمار نگران کننده است.

وی به فرایند تست گیری کرونا در شهرستان اهواز اشاره کرد و افزود: حدود ۱۰ مرکز نمونه‌گیری فرایند تست گیری در اهواز را انجام می دهند که از ساعت هشت صبح تا هشت شب فعال هستند.

مردانی با اشاره به اینکه واجدان شرایط برای تزریق واکسن به هیچ وجه به مراکز بهداشتی مراجعه نکنند گفت: اکنون در هر منطقه اهواز یک پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا دایر شده که از ساعت هشت صبح تا ۶ عصر پذیرای شهروندان برای واکسیناسیون هستند.

 در حال حاضر ۱۲ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در اهواز فعال هستند.

اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر