کد خبر 531516

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی خبر داد؛

تکمیل واکسیناسیون پزشکان تا پایان تیر

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به وضعیت عوارض احتمالی واکسن کرونا بعد از تزریق در جامعه پزشکی، از اتمام واکسیناسیون جامعه پزشکی بخش خصوصی تا پایان تیر ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین کرمانپور درباره وضعیت واکسیناسیون جامعه پزشکی علیه کرونا که از سوی سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود، گفت: سایتی از سوی سازمان نظام پزشکی برای آن دسته از جامعه پزشکی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، راه‌اندازی کردیم و اکنون یک ارزیابی اولیه از عوارضی که بر اثر تزریق واکسن کرونا ایجاد شده، داریم.

وی افزود: بر این اساس نزدیک به ۸۰ درصد افرادی که از جامعه پزشکی واکسن دریافت کردند، هیچ عارضه‌ای نداشتند. در عین حال نزدیک به چهار درصد بستری شدند و در ۱۶ درصد مابقی هم از عوارضی از مختصر تا عوارض نگران کننده ایجاد شده که با دارو مرتفع شده است.

کرمانپور درباره وضعیت دوز دوم تزریق‌ها گفت: افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند، دوز دوم‌شان را تزریق کرده‌اند. بر این اساس تقریبا افراد بالای ۵۰ سال در جامعه پزشکی واکسیناسیون‌شان تمام شد. البته چند درصدی‌شان باقی ماندند که احتمالا شنبه و یکشنبه هفته دیگر آنها هم دوز دوم واکسن را تزریق می‌کنند.

وی ادامه داد: بنابراین تزریق اسپوتنیک برای افراد جامعه پزشکی بالای ۵۰ سال تقریبا تمام شده تلقی می‌شود. از هفته‌های بعد نیز دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا زدند، تزریق می‌شود.

کرانپور گفت: بنابراین تا انتهای تیر ماه کل جامعه پزشکی بخش خصوصی واکسن‌هایشان را دریافت خواهند کرد و در بخش دولتی هم که به افراد جامعه پزشکی از سوی دانشگاه‌ها واکسن تزریق شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر