کد خبر 530790

وزیر بهداشت؛

نگران پیک پنجم کرونا هستیم

وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی سه هزار تخت آی سی یو در کشور طی ایام کرونا، گفت: همچنان برای پیک پنجم کرونا در کشور نگران هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سعید نمکی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد کرونا در استان ایلام اظهار کرد: کارهای بزرگی در کشور در بحث مدیریت کرونا در کشور به خصوص پیک چهارم صورت گرفته که دستاوردهای صورت گرفته، حاصل تلاش همه قوا و دستگاه‌های اجرایی بوده است.

وی با اشاره به مدیریت خوب کرونا در استان ایلام، افزود: در استان ایلام به رغم همه محدودیت‌ها و هم مرز بودن با کشور عراق، کارهای بسیار خوبی در بحث مدیریت کرونا صورت گرفته است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در پیک چهارم از قبل برنامه ریزی های لازم برای گرفتارنشدن کشور انجام شده بود، گفت: برای پیک چهارم توسعه درمانگاه‌های سرپایی و کلینیک‌ها در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات لازم و پیشگیرانه، کشور از این موج قوی عبور کرد.

وی گفت: در بسیاری از کشورها مثل فرانسه و انگلیس، تعدادی از بیماران روی چمن بودند، در حالی در کشورمان نه تنها بیمار کرونایی بدون تخت نداشتیم، بلکه خدمات دهی به دیگر بیماران نیز متوقف نشد و همه بیماران دارای تخت بودند.

وی یادآور شد: ملت ایران تجربیات بسیار خوبی را در زمینه مدیریت بیماری کرونا به دست آورده است به گونه‌ای که بسیاری از کشورها خواستار استفاده از تجربیات ما هستند.

نمکی بیان کرد: طی ایام کرونا بیش از ۴۶۰ دستگاه اکسیژن ساز، ۱۷۰ دستگاه سی تی اسکن و سه هزار تحت ای سی یو به بیمارستان‌های کشور اضافه شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در سال گذشته و امسال در هر ماه حدود یک هزار و ۳۰۰ تخت و در یک سال ۱۳ هزار تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شده است، گفت: امسال و سال گذشته پربارترین دوران ساخت‌وساز در حوزه زیرساخت‌های نظام سلامت در ایران بوده است.

از زیرساخت‌های ایلام راضی نیستم

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه از زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان ایلام راضی نیستم، گفت: حتماً باید تا ۶۰ روز آینده بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی شهر ایلام تکمیل و بیمار وارد بیمارستان شود.

نمکی اضافه کرد: وزارت بهداشت از هیچ تلاشی برای تکمیل و تجهیز این بیمارستان دریغ نخواهد کرد، مسئولان استانی برای تکمیل زیرساخت‌های این بیمارستان مثل راه دسترسی، آب و برق تلاش کنند.

وی گفت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهر ملکشاهی نیز تا پایان دولت نیز باید تکمیل شود.

نمکی بیان کرد: با اشاره به اینکه پروژه مرکز رادیوتراپی در مرکز استان از همین امروز در استان باید شروع شود، گفت: به محض تعیین محل این مرکز، بلافاصله دستگاه رادیوتراپی وارد استان می‌شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: همچنین ۲ دستگاه سی تی اسکن دیگر به شهرهای ایلام اختصاص پیدا خواهد کرد.

نگران پیک پنجم کرونا هستیم

وی تصریح کرد: با توجه به وجود ویروس هندی، آفریقایی و انگلیسی، در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها، پیک پنجم کرونا در کشور محتمل است، لذا مردم و مسئولان همچنان پای کار باشند.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات، حتماً کاندیداها، رعایت پروتکل‌ها را در دستور کار قرار دهند، پروتکل شکنی حتماً کشور را وارد پیک پنجم کرونا خواهد کرد.

نمکی تصریح کرد: کاندیداها در برنامه‌های خود حتماً ضمن رعایت پروتکل‌ها، به خودداری از تجمعات توجه ویژه داشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر