کد خبر 528333

چگونه به سلامت روان خود اهمیت بدهیم؟

شرایط بهداشت روانی افراد در شرایط مختلف تغییر می‌کند و این بسیار مهم است که نسبت به سلامت روان خود اطلاعات کافی داشته باشند. بی توجهی به سلامت روان می‌تواند به مرور زمان خطرناک باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، حتی زمانی که مشکل و فشار روانی موقتی باشد، می‌تواند بر همه زمینه‌های زندگی شما تأثیر بگذارد. در حالی که روان درمانی ابزاری قدرتمند و موثر برای درمان سلامت روان است، ممکن است دریابید که برای دستیابی به بهترین نتیجه به انواع دیگر درمان یا پشتیبانی نیاز دارید.
انجمن روانشناسی آمریکا تایید می‌کند که ترکیب روان درمانی با دارو برای بسیاری از افراد مفید است، در صورت صلاحدید و با تجویز پزشک، ددارو می‌تواند بسیاری از شرایط سلامت روان را درمان کند. دارو‌های ضد افسردگی، دارو‌های ضد اضطراب، محرک ها، دارو‌های ضد روان پریشی و تثبیت کننده‌های خلقی، می‌توانند طیف وسیعی از شرایط را درمان کنند. پزشک، روانپزشک، پزشک پرستار یا دستیار پزشک باید آن‌ها را تجویز کند.

فارغ از این موارد اگر یک مشکل قابل کنترل دارید می‌توانید با ورزش، مدیتیشن و بهبود رژیم غذایی خود روی کاهش سطح تنش روانی خود  کار کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر