{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356081

تنوع کلید بهینه‌سازی تغذیه است. کودک خود را به‌طور منظم با غذاهای تازه آشنا کنید و اگر آنها اولین‌بار غذای خاصی را دوست نداشته باشند، آنها را بیش از یک‌بار امتحان کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، کودکان و نوجوانان باید چندین بار غذا را امتحان کنند تا ذائقه واقعی آنها ظاهر شود و افزایش قرارگرفتن در معرض مواد غذایی خاص می‌تواند تنوع غذایی آنها را افزایش دهد.

آجیل میان وعده سالم

آجیل‌ها هر روزه توصیه می‌شوند که داخل برنامه غذایی کودکان گنجانده شوند زیرا آجیل‌ها موادی مغذی و ارزشمند هستند.آجیل یک منبع خوب چربی‌های مفید، فیبر رژیمی زیاد و یک منبع خوب پروتئین و حاوی طیف گسترده‌ای از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها است.آجیل در کنار میوه‌های خشک شده یک میان وعده سالم است و جایگزین خوبی برای خوراکی‌های با ارزش غذایی کم مانند چیپس، بیسکویت‌ها و نوشیدنی‌هایی مانند آبمیوه‌های صنعتی و نوشابه محسوب می‌شود.

توجه کردن به وزن

چالش‌ها و مسائل چاقی دوران کودکی نگرانی عمده امروز کشور ما است. آجیل‌ها و مغز دانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در پر کردن شکم بچه‌ها با مواد مغذی غذا بدون اضافه‌شدن جدی وزن بازی کنند.تحقیقات نشان داده است نوجوانانی که به‌طور مرتب عادت به خوردن آجیل دارند، سالم‌تر هستند و معمولا کمتر سراغ میان‌وعده‌های ناسالم می‌روند.آجیل‌ها و مغز دانه‌ها خواص متعددی دارند که به رفع گرسنگی و کاهش اثر آن کمک می‌کند.به علاوه آنها حاوی فیبر بالا هستند و با شاخص گلیسمی (GI) پایینی که دارند به کاهش کلسترول کمک می‌کنند.

مفید برای قلب

رژیم‌های نامناسب و ناسالم به معنی مشکلات قلبی در طول عمر است که شروع آن به دوران کودکی برمی‌گردد.اطمینان حاصل کنید که بچه‌های شما غذای سالم داشته باشند، عادت‌هایی که به زندگی آنها سود می‌رساند.آجیل با دارا بودن چربی‌های غیراشباع حاوی یک پیوند دوگانه و چربی‌های غیراشباع با چند پیوند دوگانه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.کودکان و بزرگسالان به دو واحد میوه، پنج واحد سبزی و چند عدد آجیل روزانه نیاز دارند.بنابراین برنامه قلب سالم آنها را زودتر شروع کنید. به یاد داشته باشید هر روز یک مشت کوچک مصرف شود.

آلرژی مغز دانه‌ها و آجیل‌ها

آلرژی بادام‌زمینی از شایع‌ترین واکنش‌های آلرژی غذایی جدی است و حدود 2 درصد کودکان را درگیر می‌کند.20 درصد این کودکان در مواجهه مجدد هم آلرژی نشان می‌دهند و 20 درصد هیچگونه آلرژی مجددی نشان نمی‌دهند.اگر آلرژی به بادام‌زمینی یا سایر مغزدانه‌ها تا نوجوانی ادامه یابد، احتمالا تا پایان عمر باقی خواهد ماند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری