{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320447

رئیس هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالین، گفت: امروزه با استفاده از تکنولوژی تحریکات مغزی، می توان بیماری هایی همچون پارکینسون و آلزایمر را کنترل کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمدتقی جغتایی، در آستانه برگزاری هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالین، اظهارداشت: هدف از برگزاری این کنگره ایجاد پل ارتباطی میان محققین علوم پایه و علوم بالینی است. در واقع، مباحثی که در این کنگره مطرح خواهد شد، اقداماتی ست که به مراحل کاربردی رسیده است.

وی با اشاره به موضوعات مورد بحث در کنگره امسال، گفت: استفاده از تکنولوژی تحریکات مغزی برای درمان بیماری ها، از جمله موضوعاتی است که مطرح می شود، زیرا، این تکنولوژی تحریکات سطحی و عمقی مغز بوده و عمدتا برای درمان بیماری ها رایج مانند پارکسینون و وسواس استفاده می شود.

جغتایی ادامه داد: تکنولوژی تحریکات مغزی در اعتیاد و بیماری صرع نیز می تواند کاربرد داشته باشد.

به گفته وی، امروزه می توان بیماری هایی مانند پارکینسون و آلزیمر را از این طریق تشخیص داد.

جغتایی افزود: سلول های بنیادی عصبی، صرع، اختلالات تکاملی، نقشه برداری مغز، رشد و تکامل کودکان، فلسفه ذهن، علوم اعصاب شناختی، عصب زبان شناسی و توانبخشی عصبی، از دیگر محورهای مورد بحث در هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالین است.

وی اظهارداشت: ۸۰۰ مقاله در این کنگره به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می شود که مقالات و تازه های علمی این کنگره برای متخصصان نورولوژی، جراحان مغز و اعصاب، روانپزشکان، متخصصان علوم اعصاب، فیزیولوژی آناتومی، رادیولوژی، ایمونولوژی، روانشناسان و متخصصان حوزه های مربوط به مهندسی مانند برق، مکانیک، مهندسی پزشکی و فیزیک قابل استفاده خواهد بود.

جغتایی از حضور ۱۱ مهمان خارجی از کشورهای کره جنوبی، انگلیسی، آلمان، فرانسه، کانادا و هلند، در هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالین خبر داد و گفت: این کنگره در روزهای ۲۱ تا ۲۳ آذر ۹۷ در مرکز همایش های رازی ایران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری