کد خبر 466087

جشن طلاق

سلفی طلاق هم باب شد +عکس

خبر سلفی گرفتن بعد از پایان فرایند رسمی طلاق آن هم در لحظه خروج از دادگاه‌های تونس شبکه‌های اجتماعی این کشور را فرا گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، رسانه‌های عربی از تونس خبر دادند، برگزاری جشن از سوی زوج‌های تازه طلاق‌گرفته در بیرون دادگاه آن هم از طریق ثبت سلفی با یکدیگر با پس‌زمینه دادگاه به صورت امری رایج در میان این زوج‌ها درآمده است.

در حالی که برخی از کاربران این کار را اقدامی مثبت و بیانگر درک متقابل خواسته‌های ۲ طرف تلقی می‌کنند، برخی دیگر آن را اقدامی غیرقابل قبول در جامعه سنتی این کشور می‌دانند.

همچنین یکی از فعالان اجتماعی با انتقاد از این پدیده اظهار کرده، این اتفاقی نامتعارف در جامعه سنتی کشورش است که ۲ طرف بخواهند واقعه طلاق خود را با انتشار تصویر سلفی در صفحات اجتماعی جاودانه کنند.

1133827_861

از جمله اینکه، «اسماء فیاله» طی پستی که در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرد زیر عکس سلفی‌ خود با شوهر سابقش که در لحظه خروج از دادگاه گرفته شده نوشت: این آخرین رخداد بود... چنین کاری در کشورهای دیگر جهان مرسوم است. ما هم به لحاظ فرهنگی رشد پیدا کرده‌ایم.

این در حالی است که یکی از فعالان امور خانواده در تونس در اعتراض به این اقدام نوشت: درست است که هر رابطه‌ای نباید با جنگ و دشمنی پایان یابد، اما این روش جشن گرفتن طلاق هم در تونس نگران‌کننده شده است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • متین
    ۰ ۰

    عکس یادگاری از شکستی مفتضحانه واقعا نوبر و نشانه عقب افتادگی عقلی و روحی است.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری