کد خبر 462097

ریشه‌ی کمرویی‌را می‌توان از بین برد

یک روانشناس گفت: ریشه‌ی کمرویی‌تان را می‌توان از بین برد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سپهوندی اظهار کرد: کم رویی مشکلی است که ممکن است مانع بسیاری از موفقیت‌های فرد شود و عاملی نیز هست که ممکن است فرد برای فرار از آن به دامان پرمخاطره سوءمصرف مواد روی آورد.

وی ادامه داد: دوره نوجوانی در زندگی انسان از اهمیت خاصی برخوردار است. اهمیت آن مربوط به بحران‌هایی است که در این زمان برای انسان به وجود می‌آید.

سپهوندی افزود: کم‌رویی یعنی خود توجهی فوق‌العاده و ترس از مواجه شدن با دیگران؛ زیرا کمرویی، ترس یا اضطراب اجتماعی است که در آن فرد از مواجه شدن با افراد ناآشنا و ارتباطات اجتماعی گریز دارد.

این روانشناس گفت: ریشه‌ی کمرویی‌تان هر چه باشد، باز هم می‌توان آن را از بین برد. کمرویی ریشه در تفکر دارد و شما می‌توانید طرز تفکرتان را تغییر دهید.

وی خاطرنشان کرد: افراد خجالتی از نظر فیزیولوژیک خصوصیاتی دارند که در اعمال و رفتار آن‌ها ظاهر می‌شود و تشدید ضربان قلب، سرخ شدن چهره، اختلالات تنفسی، تغییرات صدایی به هنگام صحبت و... از جمله این عوامل است.

سپهوندی یادآور شد: خود توجهی بیشتر از حد، ضعف اعتماد به نفس، عدم برخورداری از ابتکار عمل و خلاقیت‌های ذهنی از جمله این رفتارها در میان نوجوانان است و اگر این مشکل در دوران نوجوانی حل نشود ممکن است فرد تا پایان عمرشان خجالتی باقی بمانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری