کد خبر 384904

بازداشت خواننده معروف پاپ

خواننده معروف پاپ به اتهام افساد فی‌الارض بازداشت شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سیدکاظم حسینی وکیل مدافع محسن لرستانی خواننده معروف پاپ گفت: موکلم اواخر سال گذشته در منزل مادرش بازداشت شد. 

وی گفت: از اسفند سال 97 تاکنون آقای لرستانی در بازداشت موقت به سر می‌برد و کیفرخواست وی از سوی دادسرای امنیت اخلاقی صادر شده است. 

این وکیل دادگستری گفت: پرونده خواننده پاپ به اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارسال شده و برای رسیدگی در حال حاضر این پرونده در شعبه 28 دادگاه مفتوح است. 

حسینی گفت: موکل بنده شاکی خصوصی ندارد و اتهام وی فساد در فضای مجازی بوده که در بررسی‌ها مشخص شد ایشان مکالماتی را در چت خصوصی داشته است که همان موارد اتهامات وی محسوب شده است. 

 وکیل خواننده پاپ ادامه داد: به دلیل اینکه موضوع اتهام افساد فی‌الارض است در نتیجه قرار وثیقه‌ای نیز برای وی تعیین نشده است. 

وی در پاسخ به اینکه شایعاتی مبنی بر قتل این خوانند پاپ نیز در فضای مجازی منتشر شده گفت: تمام این اخبار شایعه است و ما به دلیل رفع این شایعات اعلام کردیم که ایشان اکنون بازداشت است. 

اتهام افساد فی‌ الارض طبق قانون مجازات اسلامی اینگونه است که هر کس به طور گسترده مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها شود به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی گردد یا ناامنی و خسارت عمده ایجاد کرده یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع شود مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌شود؛ البته در همین قانون آمده هرگاه دادگاه از مجموع شواهد قصد اخلال گسترده در نظم عمومی، ایجاد ناامنی، ایراد خسارت عمده یا اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع یا علم به موثر بودن اقدامات انجام شده را احراز نکند و جرم ارتکابی مشمول مجازات قانونی دیگری نباشد با توجه به میزان نتایج زیانبار جرم مرتکب به حبس تعزیری درجه 5 یا 6 محکوم می‌شود. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر